Verb üben
Infinitivinhibir
Partizip Präsensinhibint
Partizip Perfektinhibit, inhibida, inhibits, inhibides

Indikativ

Präsens

joinhibeixo
tuinhibeixes
ell, ella, vostèinhibeix
nosaltresinhibim
vosaltresinhibiu
ells, elles, vostèsinhibeixen

Imperfekt

joinhibia
tuinhibies
ell, ella, vostèinhibia
nosaltresinhibíem
vosaltresinhibíeu
ells, elles, vostèsinhibien

Passat simple

joinhibí
tuinhibires
ell, ella, vostèinhibí
nosaltresinhibírem
vosaltresinhibíreu
ells, elles, vostèsinhibiren

Passat perifràstic

jovaig inhibir
tuvas (vares) inhibir
ell, ella, vostèva inhibir
nosaltresvam (vàrem) inhibir
vosaltresvau (vàreu) inhibir
ells, elles, vostèsvan (varen) inhibir

Futur

joinhibiré
tuinhibiràs
ell, ella, vostèinhibirà
nosaltresinhibirem
vosaltresinhibireu
ells, elles, vostèsinhibiran

Perfet

johe inhibit
tuhas inhibit
ell, ella, vostèha inhibit
nosaltreshem (havem) inhibit
vosaltresheu (haveu) inhibit
ells, elles, vostèshan inhibit

Plusquamperfekt

johavia inhibit
tuhavies inhibit
ell, ella, vostèhavia inhibit
nosaltreshavíem inhibit
vosaltreshavíeu inhibit
ells, elles, vostèshavien inhibit

Passat anterior

johaguí inhibit
tuhagueres inhibit
ell, ella, vostèhagué inhibit
nosaltreshaguérem inhibit
vosaltreshaguéreu inhibit
ells, elles, vostèshagueren inhibit

Passat anterior perifràstic

jovaig haver inhibit
tuvas (vares) haver inhibit
ell, ella, vostèva haver inhibit
nosaltresvam (vàrem) haver inhibit
vosaltresvau (vàreu) haver inhibit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver inhibit

Futur perfet

johauré inhibit
tuhauràs inhibit
ell, ella, vostèhaurà inhibit
nosaltreshaurem inhibit
vosaltreshaureu inhibit
ells, elles, vostèshauran inhibit

Subjunktiv

Präsens

joinhibeixi
tuinhibeixis
ell, ella, vostèinhibeixi
nosaltresinhibim
vosaltresinhibiu
ells, elles, vostèsinhibeixin

Imperfekt

joinhibís
tuinhibissis
ell, ella, vostèinhibís
nosaltresinhibíssim
vosaltresinhibíssiu
ells, elles, vostèsinhibissin

Perfet

johagi inhibit
tuhagis inhibit
ell, ella, vostèhagi inhibit
nosaltreshàgim inhibit
vosaltreshàgiu inhibit
ells, elles, vostèshagin inhibit

Plusquamperfekt

johagués inhibit
tuhaguessis inhibit
ell, ella, vostèhagués inhibit
nosaltreshaguéssim inhibit
vosaltreshaguéssiu inhibit
ells, elles, vostèshaguessin inhibit

Konditionalis

Konditionalis

joinhibiria
tuinhibiries
ell, ella, vostèinhibiria
nosaltresinhibiríem
vosaltresinhibiríeu
ells, elles, vostèsinhibirien

Condicional perfet

johauria (haguera) inhibit
tuhauries (hagueres) inhibit
ell, ella, vostèhauria (haguera) inhibit
nosaltreshauríem (haguérem) inhibit
vosaltreshauríeu (haguéreu) inhibit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) inhibit

Imperativ

(tu)inhibeix
(vostè)inhibeixi
(nosaltres)inhibim
(vosaltres)inhibiu
(vostès)inhibeixin

Übersetzungen

Deutsch
hemmen
Englisch
to inhibit
Spanisch
inhibir
Französisch
inhiber
Italienisch
inibire
Niederländisch
remmen, tegenhouden
Portugiesisch
inibir