Practicar este verbo
Infinitivoinhibir
Gerundioinhibint
Participioinhibit, inhibida, inhibits, inhibides

Modo indicativo

Presente

joinhibeixo
tuinhibeixes
ell, ella, vostèinhibeix
nosaltresinhibim
vosaltresinhibiu
ells, elles, vostèsinhibeixen

Imperfecto

joinhibia
tuinhibies
ell, ella, vostèinhibia
nosaltresinhibíem
vosaltresinhibíeu
ells, elles, vostèsinhibien

Pasado simple

joinhibí
tuinhibires
ell, ella, vostèinhibí
nosaltresinhibírem
vosaltresinhibíreu
ells, elles, vostèsinhibiren

Pasado perifrástico

jovaig inhibir
tuvas (vares) inhibir
ell, ella, vostèva inhibir
nosaltresvam (vàrem) inhibir
vosaltresvau (vàreu) inhibir
ells, elles, vostèsvan (varen) inhibir

Futuro

joinhibiré
tuinhibiràs
ell, ella, vostèinhibirà
nosaltresinhibirem
vosaltresinhibireu
ells, elles, vostèsinhibiran

Perfecto

johe inhibit
tuhas inhibit
ell, ella, vostèha inhibit
nosaltreshem (havem) inhibit
vosaltresheu (haveu) inhibit
ells, elles, vostèshan inhibit

Pluscuamperfecto

johavia inhibit
tuhavies inhibit
ell, ella, vostèhavia inhibit
nosaltreshavíem inhibit
vosaltreshavíeu inhibit
ells, elles, vostèshavien inhibit

Pasado anterior

johaguí inhibit
tuhagueres inhibit
ell, ella, vostèhagué inhibit
nosaltreshaguérem inhibit
vosaltreshaguéreu inhibit
ells, elles, vostèshagueren inhibit

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver inhibit
tuvas (vares) haver inhibit
ell, ella, vostèva haver inhibit
nosaltresvam (vàrem) haver inhibit
vosaltresvau (vàreu) haver inhibit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver inhibit

Futuro perfecto

johauré inhibit
tuhauràs inhibit
ell, ella, vostèhaurà inhibit
nosaltreshaurem inhibit
vosaltreshaureu inhibit
ells, elles, vostèshauran inhibit

Modo subjuntivo

Presente

joinhibeixi
tuinhibeixis
ell, ella, vostèinhibeixi
nosaltresinhibim
vosaltresinhibiu
ells, elles, vostèsinhibeixin

Imperfecto

joinhibís
tuinhibissis
ell, ella, vostèinhibís
nosaltresinhibíssim
vosaltresinhibíssiu
ells, elles, vostèsinhibissin

Perfecto

johagi inhibit
tuhagis inhibit
ell, ella, vostèhagi inhibit
nosaltreshàgim inhibit
vosaltreshàgiu inhibit
ells, elles, vostèshagin inhibit

Pluscuamperfecto

johagués inhibit
tuhaguessis inhibit
ell, ella, vostèhagués inhibit
nosaltreshaguéssim inhibit
vosaltreshaguéssiu inhibit
ells, elles, vostèshaguessin inhibit

Modo condicional

Condicional

joinhibiria
tuinhibiries
ell, ella, vostèinhibiria
nosaltresinhibiríem
vosaltresinhibiríeu
ells, elles, vostèsinhibirien

Condicional perfecto

johauria (haguera) inhibit
tuhauries (hagueres) inhibit
ell, ella, vostèhauria (haguera) inhibit
nosaltreshauríem (haguérem) inhibit
vosaltreshauríeu (haguéreu) inhibit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) inhibit

Modo imperativo

(tu)inhibeix
(vostè)inhibeixi
(nosaltres)inhibim
(vosaltres)inhibiu
(vostès)inhibeixin

Traducciones

alemán
hemmen
inglés
to inhibit
español
inhibir
francés
inhiber
italiano
inibire
neerlandés
remmen, tegenhouden
portugués
inibir