Infinitivocanviar
Gerundiocanviant
Participiocanviat, canviada, canviats, canviades

Modo indicativo

Presente

jocanvio
tucanvies
ell, ella, vostècanvia
nosaltrescanviem
vosaltrescanvieu
ells, elles, vostèscanvien

Imperfect

jocanviava
tucanviaves
ell, ella, vostècanviava
nosaltrescanviàvem
vosaltrescanviàveu
ells, elles, vostèscanviaven

Pretérito perfecto simple

jocanvií
tucanviares
ell, ella, vostècanvià
nosaltrescanviàrem
vosaltrescanviàreu
ells, elles, vostèscanviaren

Futuro

jocanviaré
tucanviaràs
ell, ella, vostècanviarà
nosaltrescanviarem
vosaltrescanviareu
ells, elles, vostèscanviaran

Modo subjuntivo

Presente

jocanviï
tucanviïs
ell, ella, vostècanviï
nosaltrescanviem
vosaltrescanvieu
ells, elles, vostèscanviïn

Imperfect

jocanviés
tucanviessis
ell, ella, vostècanviés
nosaltrescanviéssim
vosaltrescanviéssiu
ells, elles, vostèscanviessin

Modo condicional

jocanviaria
tucanviaries
ell, ella, vostècanviaria
nosaltrescanviaríem
vosaltrescanviaríeu
ells, elles, vostèscanviarien

Modo imperativo

(tu)canvia
(vostè)canviï
(nosaltres)canviem
(vosaltres)canvieu
(vostès)canviïn

Traducciones

alemán
ändern
inglés
to change
español
cambiar
francés
changer
italiano
cambiare
neerlandés
ruilen; veranderen
portugués
cambiar; trocar