Infinitivo poder
Gerundio podent
Participio pogut

Modo indicativo

Presente

jopuc
tupots
ell, ella, vostèpot
nosaltrespodem
vosaltrespodeu
ells, elles, vostèspoden

Imperfect

jopodia
tupodies
ell, ella, vostèpodia
nosaltrespodíem
vosaltrespodíeu
ells, elles, vostèspodien

Pretérito perfecto simple

jopoguí
tupogueres
ell, ella, vostèpogué
nosaltrespoguérem
vosaltrespoguéreu
ells, elles, vostèspogueren

Futuro

jopodré
tupodràs
ell, ella, vostèpodrà
nosaltrespodrem
vosaltrespodreu
ells, elles, vostèspodran

Modo subjuntivo

Presente

jopugui
tupuguis
ell, ella, vostèpugui
nosaltrespuguem
vosaltrespugueu
ells, elles, vostèspuguin

Imperfect

jopogués
tupoguessis
ell, ella, vostèpogués
nosaltrespoguéssim
vosaltrespoguéssiu
ells, elles, vostèspoguessin

Modo condicional

jopodria
tupodries
ell, ella, vostèpodria
nosaltrespodríem
vosaltrespodríeu
ells, elles, vostèspodrien

Modo imperativo

(tu)pugues
(vostè)pugui
(nosaltres)puguem
(vosaltres)pugueu
(vostès)puguin

Traducciones

alemán
dürfen; können; möglich sein
inglés
to be able to; to can; to may
español
poder
francés
pouvoir
italiano
potere
neerlandés
kunnen; mogelijk zijn; mogen
portugués
poder