Infinitivo fer
Gerundio fent
Participio fet

Modo indicativo

Presente

jofaig
tufas
ell, ella, vostèfa
nosaltresfem
vosaltresfeu
ells, elles, vostèsfan

Imperfect

jofeia
tufeies
ell, ella, vostèfeia
nosaltresfèiem
vosaltresfèieu
ells, elles, vostèsfeien

Pretérito perfecto simple

jofiu
tuferes
ell, ella, vostèféu
nosaltresférem
vosaltresféreu
ells, elles, vostèsferen

Futuro

jofaré
tufaràs
ell, ella, vostèfarà
nosaltresfarem
vosaltresfareu
ells, elles, vostèsfaran

Modo subjuntivo

Presente

jofaci
tufacis
ell, ella, vostèfaci
nosaltresfem
vosaltresfeu
ells, elles, vostèsfacin

Imperfect

jofes
tufessis
ell, ella, vostèfes
nosaltresféssim
vosaltresféssiu
ells, elles, vostèsfessin

Modo condicional

jofaria
tufaries
ell, ella, vostèfaria
nosaltresfaríem
vosaltresfaríeu
ells, elles, vostèsfarien

Modo imperativo

(tu)fes
(vostè)faci
(nosaltres)fem
(vosaltres)feu
(vostès)facin

Traducciones

alemán
machen; tun
inglés
to do; to make
español
hacer
francés
faire
italiano
fare
neerlandés
doen; maken
portugués
fazer