Verb üben
Infinitivesgrogueir-se
Partizip Präsensesgrogueint
Partizip Perfektesgrogueit, esgrogueida, esgrogueits, esgrogueides

Indikativ

Present

joesgrogueeixo
tuesgrogueeixes
ell, ella, vostèesgrogueeix
nosaltresesgrogueim
vosaltresesgrogueiu
ells, elles, vostèsesgrogueeixen

Imperfect

joesgrogueia
tuesgrogueies
ell, ella, vostèesgrogueia
nosaltresesgrogueíem
vosaltresesgrogueíeu
ells, elles, vostèsesgrogueien

Preterite

joesgrogueí
tuesgrogueires
ell, ella, vostèesgrogueí
nosaltresesgrogueírem
vosaltresesgrogueíreu
ells, elles, vostèsesgrogueiren

Future

joesgrogueiré
tuesgrogueiràs
ell, ella, vostèesgrogueirà
nosaltresesgrogueirem
vosaltresesgrogueireu
ells, elles, vostèsesgrogueiran

Subjunktiv

Present

joesgrogueeixi
tuesgrogueeixis
ell, ella, vostèesgrogueeixi
nosaltresesgrogueim
vosaltresesgrogueiu
ells, elles, vostèsesgrogueeixin

Imperfect

joesgrogueís
tuesgrogueissis
ell, ella, vostèesgrogueís
nosaltresesgrogueíssim
vosaltresesgrogueíssiu
ells, elles, vostèsesgrogueissin

Konditionalis

joesgrogueiria
tuesgrogueiries
ell, ella, vostèesgrogueiria
nosaltresesgrogueiríem
vosaltresesgrogueiríeu
ells, elles, vostèsesgrogueirien

Imperativ

(tu)esgrogueeix
(vostè)esgrogueeixi
(nosaltres)esgrogueim
(vosaltres)esgrogueiu
(vostès)esgrogueeixin

Übersetzungen

Englisch
to turn pale; to turn yellow
Spanisch
acedarse; enmarillecerse; ponerse amarillo