Verb üben
Infinitivempobrir
Partizip Präsensempobrint
Partizip Perfektempobrit, empobrida, empobrits, empobrides

Indikativ

Präsens

joempobreixo
tuempobreixes
ell, ella, vostèempobreix
nosaltresempobrim
vosaltresempobriu
ells, elles, vostèsempobreixen

Imperfekt

joempobria
tuempobries
ell, ella, vostèempobria
nosaltresempobríem
vosaltresempobríeu
ells, elles, vostèsempobrien

Passat simple

joempobrí
tuempobrires
ell, ella, vostèempobrí
nosaltresempobrírem
vosaltresempobríreu
ells, elles, vostèsempobriren

Passat perifràstic

jovaig empobrir
tuvas (vares) empobrir
ell, ella, vostèva empobrir
nosaltresvam (vàrem) empobrir
vosaltresvau (vàreu) empobrir
ells, elles, vostèsvan (varen) empobrir

Futur

joempobriré
tuempobriràs
ell, ella, vostèempobrirà
nosaltresempobrirem
vosaltresempobrireu
ells, elles, vostèsempobriran

Perfet

johe empobrit
tuhas empobrit
ell, ella, vostèha empobrit
nosaltreshem (havem) empobrit
vosaltresheu (haveu) empobrit
ells, elles, vostèshan empobrit

Plusquamperfekt

johavia empobrit
tuhavies empobrit
ell, ella, vostèhavia empobrit
nosaltreshavíem empobrit
vosaltreshavíeu empobrit
ells, elles, vostèshavien empobrit

Passat anterior

johaguí empobrit
tuhagueres empobrit
ell, ella, vostèhagué empobrit
nosaltreshaguérem empobrit
vosaltreshaguéreu empobrit
ells, elles, vostèshagueren empobrit

Passat anterior perifràstic

jovaig haver empobrit
tuvas (vares) haver empobrit
ell, ella, vostèva haver empobrit
nosaltresvam (vàrem) haver empobrit
vosaltresvau (vàreu) haver empobrit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver empobrit

Futur perfet

johauré empobrit
tuhauràs empobrit
ell, ella, vostèhaurà empobrit
nosaltreshaurem empobrit
vosaltreshaureu empobrit
ells, elles, vostèshauran empobrit

Subjunktiv

Präsens

joempobreixi
tuempobreixis
ell, ella, vostèempobreixi
nosaltresempobrim
vosaltresempobriu
ells, elles, vostèsempobreixin

Imperfekt

joempobrís
tuempobrissis
ell, ella, vostèempobrís
nosaltresempobríssim
vosaltresempobríssiu
ells, elles, vostèsempobrissin

Perfet

johagi empobrit
tuhagis empobrit
ell, ella, vostèhagi empobrit
nosaltreshàgim empobrit
vosaltreshàgiu empobrit
ells, elles, vostèshagin empobrit

Plusquamperfekt

johagués empobrit
tuhaguessis empobrit
ell, ella, vostèhagués empobrit
nosaltreshaguéssim empobrit
vosaltreshaguéssiu empobrit
ells, elles, vostèshaguessin empobrit

Konditionalis

Konditionalis

joempobriria
tuempobriries
ell, ella, vostèempobriria
nosaltresempobriríem
vosaltresempobriríeu
ells, elles, vostèsempobririen

Condicional perfet

johauria (haguera) empobrit
tuhauries (hagueres) empobrit
ell, ella, vostèhauria (haguera) empobrit
nosaltreshauríem (haguérem) empobrit
vosaltreshauríeu (haguéreu) empobrit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) empobrit

Imperativ

(tu)empobreix
(vostè)empobreixi
(nosaltres)empobrim
(vosaltres)empobriu
(vostès)empobreixin

Übersetzungen

Deutsch
arm machen, verarmen
Englisch
to impoverish, to make poor
Spanisch
empobrecer
Französisch
appauvrir
Italienisch
impoverire
Niederländisch
arm maken, armer maken, verarmen
Portugiesisch
empobrecer