Practicar este verbo
Infinitivoempobrir
Gerundioempobrint
Participioempobrit, empobrida, empobrits, empobrides

Modo indicativo

Presente

joempobreixo
tuempobreixes
ell, ella, vostèempobreix
nosaltresempobrim
vosaltresempobriu
ells, elles, vostèsempobreixen

Imperfecto

joempobria
tuempobries
ell, ella, vostèempobria
nosaltresempobríem
vosaltresempobríeu
ells, elles, vostèsempobrien

Pasado simple

joempobrí
tuempobrires
ell, ella, vostèempobrí
nosaltresempobrírem
vosaltresempobríreu
ells, elles, vostèsempobriren

Pasado perifrástico

jovaig empobrir
tuvas (vares) empobrir
ell, ella, vostèva empobrir
nosaltresvam (vàrem) empobrir
vosaltresvau (vàreu) empobrir
ells, elles, vostèsvan (varen) empobrir

Futuro

joempobriré
tuempobriràs
ell, ella, vostèempobrirà
nosaltresempobrirem
vosaltresempobrireu
ells, elles, vostèsempobriran

Perfecto

johe empobrit
tuhas empobrit
ell, ella, vostèha empobrit
nosaltreshem (havem) empobrit
vosaltresheu (haveu) empobrit
ells, elles, vostèshan empobrit

Pluscuamperfecto

johavia empobrit
tuhavies empobrit
ell, ella, vostèhavia empobrit
nosaltreshavíem empobrit
vosaltreshavíeu empobrit
ells, elles, vostèshavien empobrit

Pasado anterior

johaguí empobrit
tuhagueres empobrit
ell, ella, vostèhagué empobrit
nosaltreshaguérem empobrit
vosaltreshaguéreu empobrit
ells, elles, vostèshagueren empobrit

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver empobrit
tuvas (vares) haver empobrit
ell, ella, vostèva haver empobrit
nosaltresvam (vàrem) haver empobrit
vosaltresvau (vàreu) haver empobrit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver empobrit

Futuro perfecto

johauré empobrit
tuhauràs empobrit
ell, ella, vostèhaurà empobrit
nosaltreshaurem empobrit
vosaltreshaureu empobrit
ells, elles, vostèshauran empobrit

Modo subjuntivo

Presente

joempobreixi
tuempobreixis
ell, ella, vostèempobreixi
nosaltresempobrim
vosaltresempobriu
ells, elles, vostèsempobreixin

Imperfecto

joempobrís
tuempobrissis
ell, ella, vostèempobrís
nosaltresempobríssim
vosaltresempobríssiu
ells, elles, vostèsempobrissin

Perfecto

johagi empobrit
tuhagis empobrit
ell, ella, vostèhagi empobrit
nosaltreshàgim empobrit
vosaltreshàgiu empobrit
ells, elles, vostèshagin empobrit

Pluscuamperfecto

johagués empobrit
tuhaguessis empobrit
ell, ella, vostèhagués empobrit
nosaltreshaguéssim empobrit
vosaltreshaguéssiu empobrit
ells, elles, vostèshaguessin empobrit

Modo condicional

Condicional

joempobriria
tuempobriries
ell, ella, vostèempobriria
nosaltresempobriríem
vosaltresempobriríeu
ells, elles, vostèsempobririen

Condicional perfecto

johauria (haguera) empobrit
tuhauries (hagueres) empobrit
ell, ella, vostèhauria (haguera) empobrit
nosaltreshauríem (haguérem) empobrit
vosaltreshauríeu (haguéreu) empobrit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) empobrit

Modo imperativo

(tu)empobreix
(vostè)empobreixi
(nosaltres)empobrim
(vosaltres)empobriu
(vostès)empobreixin

Traducciones

alemán
arm machen, verarmen
inglés
to impoverish, to make poor
español
empobrecer
francés
appauvrir
italiano
impoverire
neerlandés
arm maken, armer maken, verarmen
portugués
empobrecer