Infinitivoempobrir
Gerundioempobrint
Participioempobrit, empobrida, empobrits, empobrides

Modo indicativo

Presente

joempobreixo
tuempobreixes
ell, ella, vostèempobreix
nosaltresempobrim
vosaltresempobriu
ells, elles, vostèsempobreixen

Imperfect

joempobria
tuempobries
ell, ella, vostèempobria
nosaltresempobríem
vosaltresempobríeu
ells, elles, vostèsempobrien

Pretérito perfecto simple

joempobrí
tuempobrires
ell, ella, vostèempobrí
nosaltresempobrírem
vosaltresempobríreu
ells, elles, vostèsempobriren

Futuro

joempobriré
tuempobriràs
ell, ella, vostèempobrirà
nosaltresempobrirem
vosaltresempobrireu
ells, elles, vostèsempobriran

Modo subjuntivo

Presente

joempobreixi
tuempobreixis
ell, ella, vostèempobreixi
nosaltresempobrim
vosaltresempobriu
ells, elles, vostèsempobreixin

Imperfect

joempobrís
tuempobrissis
ell, ella, vostèempobrís
nosaltresempobríssim
vosaltresempobríssiu
ells, elles, vostèsempobrissin

Modo condicional

joempobriria
tuempobriries
ell, ella, vostèempobriria
nosaltresempobriríem
vosaltresempobriríeu
ells, elles, vostèsempobririen

Modo imperativo

(tu)empobreix
(vostè)empobreixi
(nosaltres)empobrim
(vosaltres)empobriu
(vostès)empobreixin

Traducciones

alemán
arm machen; verarmen
inglés
to impoverish; to make poor
español
empobrecer
francés
appauvrir
italiano
impoverire
neerlandés
arm maken; armer maken; verarmen
portugués
empobrecer