Verb üben
Infinitivmudar-se
Partizip Präsensmudant-se
Partizip Perfektmudat, mudada, mudats, mudades

Indikativ

Präsens

emmudo
etmudes
esmuda
ensmudem
usmudeu
esmuden

Imperfekt

emmudava
etmudaves
esmudava
ensmudàvem
usmudàveu
esmudaven

Passat simple

emmudí
etmudares
esmudà
ensmudàrem
usmudàreu
esmudaren

Passat perifràstic

emvaig mudar
etvas (vares) mudar
esva mudar
ensvam (vàrem) mudar
usvau (vàreu) mudar
esvan (varen) mudar

Futur

emmudaré
etmudaràs
esmudarà
ensmudarem
usmudareu
esmudaran

Perfet

m'he mudat
t'has mudat
s'ha mudat
enshem (havem) mudat
usheu (haveu) mudat
s'han mudat

Plusquamperfekt

m'havia mudat
t'havies mudat
s'havia mudat
enshavíem mudat
ushavíeu mudat
s'havien mudat

Passat anterior

m'haguí mudat
t'hagueres mudat
s'hagué mudat
enshaguérem mudat
ushaguéreu mudat
s'hagueren mudat

Passat anterior perifràstic

emvaig haver mudat
etvas (vares) haver mudat
esva haver mudat
ensvam (vàrem) haver mudat
usvau (vàreu) haver mudat
esvan (varen) haver mudat

Futur perfet

m'hauré mudat
t'hauràs mudat
s'haurà mudat
enshaurem mudat
ushaureu mudat
s'hauran mudat

Subjunktiv

Präsens

emmudi
etmudis
esmudi
ensmudem
usmudeu
esmudin

Imperfekt

emmudés
etmudessis
esmudés
ensmudéssim
usmudéssiu
esmudessin

Perfet

m'hagi mudat
t'hagis mudat
s'hagi mudat
enshàgim mudat
ushàgiu mudat
s'hagin mudat

Plusquamperfekt

m'hagués mudat
t'haguessis mudat
s'hagués mudat
enshaguéssim mudat
ushaguéssiu mudat
s'haguessin mudat

Konditionalis

Konditionalis

emmudaria
etmudaries
esmudaria
ensmudaríem
usmudaríeu
esmudarien

Condicional perfet

m'hauria (haguera) mudat
t'hauries (hagueres) mudat
s'hauria (haguera) mudat
enshauríem (haguérem) mudat
ushauríeu (haguéreu) mudat
s'haurien (hagueren) mudat

Imperativ

(et)muda't
(es)mudi's
(ens)mudem-nos
(us)mudeu-vos
(es)mudin-se

Übersetzungen

Deutsch
umziehen
Englisch
to change, to move
Spanisch
mudarse
Französisch
déménager, se changer
Italienisch
muoversi
Niederländisch
verhuizen
Portugiesisch
mudar-se