Verb üben
Infinitivinocular
Partizip Präsensinoculant
Partizip Perfektinoculat, inoculada, inoculats, inoculades

Indikativ

Präsens

joinoculo
tuinocules
ell, ella, vostèinocula
nosaltresinoculem
vosaltresinoculeu
ells, elles, vostèsinoculen

Imperfekt

joinoculava
tuinoculaves
ell, ella, vostèinoculava
nosaltresinoculàvem
vosaltresinoculàveu
ells, elles, vostèsinoculaven

Passat simple

joinoculí
tuinoculares
ell, ella, vostèinoculà
nosaltresinoculàrem
vosaltresinoculàreu
ells, elles, vostèsinocularen

Passat perifràstic

jovaig inocular
tuvas (vares) inocular
ell, ella, vostèva inocular
nosaltresvam (vàrem) inocular
vosaltresvau (vàreu) inocular
ells, elles, vostèsvan (varen) inocular

Futur

joinocularé
tuinocularàs
ell, ella, vostèinocularà
nosaltresinocularem
vosaltresinoculareu
ells, elles, vostèsinocularan

Perfet

johe inoculat
tuhas inoculat
ell, ella, vostèha inoculat
nosaltreshem (havem) inoculat
vosaltresheu (haveu) inoculat
ells, elles, vostèshan inoculat

Plusquamperfekt

johavia inoculat
tuhavies inoculat
ell, ella, vostèhavia inoculat
nosaltreshavíem inoculat
vosaltreshavíeu inoculat
ells, elles, vostèshavien inoculat

Passat anterior

johaguí inoculat
tuhagueres inoculat
ell, ella, vostèhagué inoculat
nosaltreshaguérem inoculat
vosaltreshaguéreu inoculat
ells, elles, vostèshagueren inoculat

Passat anterior perifràstic

jovaig haver inoculat
tuvas (vares) haver inoculat
ell, ella, vostèva haver inoculat
nosaltresvam (vàrem) haver inoculat
vosaltresvau (vàreu) haver inoculat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver inoculat

Futur perfet

johauré inoculat
tuhauràs inoculat
ell, ella, vostèhaurà inoculat
nosaltreshaurem inoculat
vosaltreshaureu inoculat
ells, elles, vostèshauran inoculat

Subjunktiv

Präsens

joinoculi
tuinoculis
ell, ella, vostèinoculi
nosaltresinoculem
vosaltresinoculeu
ells, elles, vostèsinoculin

Imperfekt

joinoculés
tuinoculessis
ell, ella, vostèinoculés
nosaltresinoculéssim
vosaltresinoculéssiu
ells, elles, vostèsinoculessin

Perfet

johagi inoculat
tuhagis inoculat
ell, ella, vostèhagi inoculat
nosaltreshàgim inoculat
vosaltreshàgiu inoculat
ells, elles, vostèshagin inoculat

Plusquamperfekt

johagués inoculat
tuhaguessis inoculat
ell, ella, vostèhagués inoculat
nosaltreshaguéssim inoculat
vosaltreshaguéssiu inoculat
ells, elles, vostèshaguessin inoculat

Konditionalis

Konditionalis

joinocularia
tuinocularies
ell, ella, vostèinocularia
nosaltresinocularíem
vosaltresinocularíeu
ells, elles, vostèsinocularien

Condicional perfet

johauria (haguera) inoculat
tuhauries (hagueres) inoculat
ell, ella, vostèhauria (haguera) inoculat
nosaltreshauríem (haguérem) inoculat
vosaltreshauríeu (haguéreu) inoculat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) inoculat

Imperativ

(tu)inocula
(vostè)inoculi
(nosaltres)inoculem
(vosaltres)inoculeu
(vostès)inoculin

Übersetzungen

Englisch
to innoculate, to inoculate
Spanisch
inocular
Französisch
inoculer
Italienisch
inoculare
Niederländisch
enten, inenten, inoculeren
Portugiesisch
inocular