Practicar este verbo
Infinitivoinocular
Gerundioinoculant
Participioinoculat, inoculada, inoculats, inoculades

Modo indicativo

Presente

joinoculo
tuinocules
ell, ella, vostèinocula
nosaltresinoculem
vosaltresinoculeu
ells, elles, vostèsinoculen

Imperfecto

joinoculava
tuinoculaves
ell, ella, vostèinoculava
nosaltresinoculàvem
vosaltresinoculàveu
ells, elles, vostèsinoculaven

Pasado simple

joinoculí
tuinoculares
ell, ella, vostèinoculà
nosaltresinoculàrem
vosaltresinoculàreu
ells, elles, vostèsinocularen

Pasado perifrástico

jovaig inocular
tuvas (vares) inocular
ell, ella, vostèva inocular
nosaltresvam (vàrem) inocular
vosaltresvau (vàreu) inocular
ells, elles, vostèsvan (varen) inocular

Futuro

joinocularé
tuinocularàs
ell, ella, vostèinocularà
nosaltresinocularem
vosaltresinoculareu
ells, elles, vostèsinocularan

Perfecto

johe inoculat
tuhas inoculat
ell, ella, vostèha inoculat
nosaltreshem (havem) inoculat
vosaltresheu (haveu) inoculat
ells, elles, vostèshan inoculat

Pluscuamperfecto

johavia inoculat
tuhavies inoculat
ell, ella, vostèhavia inoculat
nosaltreshavíem inoculat
vosaltreshavíeu inoculat
ells, elles, vostèshavien inoculat

Pasado anterior

johaguí inoculat
tuhagueres inoculat
ell, ella, vostèhagué inoculat
nosaltreshaguérem inoculat
vosaltreshaguéreu inoculat
ells, elles, vostèshagueren inoculat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver inoculat
tuvas (vares) haver inoculat
ell, ella, vostèva haver inoculat
nosaltresvam (vàrem) haver inoculat
vosaltresvau (vàreu) haver inoculat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver inoculat

Futuro perfecto

johauré inoculat
tuhauràs inoculat
ell, ella, vostèhaurà inoculat
nosaltreshaurem inoculat
vosaltreshaureu inoculat
ells, elles, vostèshauran inoculat

Modo subjuntivo

Presente

joinoculi
tuinoculis
ell, ella, vostèinoculi
nosaltresinoculem
vosaltresinoculeu
ells, elles, vostèsinoculin

Imperfecto

joinoculés
tuinoculessis
ell, ella, vostèinoculés
nosaltresinoculéssim
vosaltresinoculéssiu
ells, elles, vostèsinoculessin

Perfecto

johagi inoculat
tuhagis inoculat
ell, ella, vostèhagi inoculat
nosaltreshàgim inoculat
vosaltreshàgiu inoculat
ells, elles, vostèshagin inoculat

Pluscuamperfecto

johagués inoculat
tuhaguessis inoculat
ell, ella, vostèhagués inoculat
nosaltreshaguéssim inoculat
vosaltreshaguéssiu inoculat
ells, elles, vostèshaguessin inoculat

Modo condicional

Condicional

joinocularia
tuinocularies
ell, ella, vostèinocularia
nosaltresinocularíem
vosaltresinocularíeu
ells, elles, vostèsinocularien

Condicional perfecto

johauria (haguera) inoculat
tuhauries (hagueres) inoculat
ell, ella, vostèhauria (haguera) inoculat
nosaltreshauríem (haguérem) inoculat
vosaltreshauríeu (haguéreu) inoculat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) inoculat

Modo imperativo

(tu)inocula
(vostè)inoculi
(nosaltres)inoculem
(vosaltres)inoculeu
(vostès)inoculin

Traducciones

inglés
to innoculate, to inoculate
español
inocular
francés
inoculer
italiano
inoculare
neerlandés
enten, inenten, inoculeren
portugués
inocular