Infinitiu inocular
Gerundi inoculant
Participi inoculat

Mode indicatiu

Present

joinoculo
tuinocules
ell, ella, vostèinocula
nosaltresinoculem
vosaltresinoculeu
ells, elles, vostèsinoculen

Imperfet

joinoculava
tuinoculaves
ell, ella, vostèinoculava
nosaltresinoculàvem
vosaltresinoculàveu
ells, elles, vostèsinoculaven

Passat simple

joinoculí
tuinoculares
ell, ella, vostèinoculà
nosaltresinoculàrem
vosaltresinoculàreu
ells, elles, vostèsinocularen

Futur

joinocularé
tuinocularàs
ell, ella, vostèinocularà
nosaltresinocularem
vosaltresinoculareu
ells, elles, vostèsinocularan

Mode subjuntiu

Present

joinoculi
tuinoculis
ell, ella, vostèinoculi
nosaltresinoculem
vosaltresinoculeu
ells, elles, vostèsinoculin

Imperfet

joinoculés
tuinoculessis
ell, ella, vostèinoculés
nosaltresinoculéssim
vosaltresinoculéssiu
ells, elles, vostèsinoculessin

Mode condicional

joinocularia
tuinocularies
ell, ella, vostèinocularia
nosaltresinocularíem
vosaltresinocularíeu
ells, elles, vostèsinocularien

Mode imperatiu

(tu)inocula
(vostè)inoculi
(nosaltres)inoculem
(vosaltres)inoculeu
(vostès)inoculin

Traduccions

anglès
to innoculate; to inoculate
castellà
inocular
francès
inoculer
italià
inoculare
portuguès
inocular