Infinitiu haver
Gerundi havent
Participi hagut

Mode indicatiu

Present

johe, haig
tuhas
ell; ella; vostèha
nosaltreshavem, hem
vosaltreshaveu, heu
ells; elles; vostèshan

Imperfet

johavia
tuhavies
ell; ella; vostèhavia
nosaltreshavíem
vosaltreshavíeu
ells; elles; vostèshavien

Passat simple

johaguí
tuhagueres
ell; ella; vostèhagué
nosaltreshaguérem
vosaltreshaguéreu
ells; elles; vostèshagueren

Futur

johauré
tuhauràs
ell; ella; vostèhaurà
nosaltreshaurem
vosaltreshaureu
ells; elles; vostèshauran

Mode subjuntiu

Present

johagi, haja
tuhagis, hages
ell; ella; vostèhagi, haja
nosaltreshàgim, hàgem
vosaltreshàgiu, hàgeu
ells; elles; vostèshagin, hagen

Imperfet

johagués
tuhaguessis, haguesses
ell; ella; vostèhagués
nosaltreshaguéssim, haguéssem
vosaltreshaguéssiu, haguésseu
ells; elles; vostèshaguessin, haguessen

Mode condicional

johauria, haguera
tuhauries, hagueres
ell; ella; vostèhauria, haguera
nosaltreshauríem, haguérem
vosaltreshauríeu, haguéreu
ells; elles; vostèshaurien, hagueren

Mode imperatiu

(tu)-
(vostè)-
(nosaltres)-
(vosaltres)-
(vostès)-

Traduccions

alemany
haben
anglès
to have
castellà
haber
francès
avoir
italià
avere
neerlandès
hebben
portuguès
haver