Infinitiu haver
Gerundi havent
Participi hagut

Mode indicatiu

Present

johe, haig
tuhas
ell, ella, vostèha
nosaltreshavem, hem
vosaltreshaveu, heu
ells, elles, vostèshan

Imperfet

johavia
tuhavies
ell, ella, vostèhavia
nosaltreshavíem
vosaltreshavíeu
ells, elles, vostèshavien

Passat simple

johaguí
tuhagueres
ell, ella, vostèhagué
nosaltreshaguérem
vosaltreshaguéreu
ells, elles, vostèshagueren

Futur

johauré
tuhauràs
ell, ella, vostèhaurà
nosaltreshaurem
vosaltreshaureu
ells, elles, vostèshauran

Mode subjuntiu

Present

johagi, haja
tuhagis, hages
ell, ella, vostèhagi, haja
nosaltreshàgim, hàgem
vosaltreshàgiu, hàgeu
ells, elles, vostèshagin, hagen

Imperfet

johagués
tuhaguessis, haguesses
ell, ella, vostèhagués
nosaltreshaguéssim, haguéssem
vosaltreshaguéssiu, haguésseu
ells, elles, vostèshaguessin, haguessen

Mode condicional

johauria, haguera
tuhauries, hagueres
ell, ella, vostèhauria, haguera
nosaltreshauríem, haguérem
vosaltreshauríeu, haguéreu
ells, elles, vostèshaurien, hagueren

Mode imperatiu

(tu)-
(vostè)-
(nosaltres)-
(vosaltres)-
(vostès)-

Traduccions

alemany
haben
anglès
to have
castellà
haber
francès
avoir
italià
avere
neerlandès
hebben
portuguès
haver