Verb üben
Infinitivconformar-se
Partizip Präsensconformant-se
Partizip Perfektconformat, conformada, conformats, conformades

Indikativ

Präsens

emconformo
etconformes
esconforma
ensconformem
usconformeu
esconformen

Imperfekt

emconformava
etconformaves
esconformava
ensconformàvem
usconformàveu
esconformaven

Passat simple

emconformí
etconformares
esconformà
ensconformàrem
usconformàreu
esconformaren

Passat perifràstic

emvaig conformar
etvas (vares) conformar
esva conformar
ensvam (vàrem) conformar
usvau (vàreu) conformar
esvan (varen) conformar

Futur

emconformaré
etconformaràs
esconformarà
ensconformarem
usconformareu
esconformaran

Perfet

m'he conformat
t'has conformat
s'ha conformat
enshem (havem) conformat
usheu (haveu) conformat
s'han conformat

Plusquamperfekt

m'havia conformat
t'havies conformat
s'havia conformat
enshavíem conformat
ushavíeu conformat
s'havien conformat

Passat anterior

m'haguí conformat
t'hagueres conformat
s'hagué conformat
enshaguérem conformat
ushaguéreu conformat
s'hagueren conformat

Passat anterior perifràstic

emvaig haver conformat
etvas (vares) haver conformat
esva haver conformat
ensvam (vàrem) haver conformat
usvau (vàreu) haver conformat
esvan (varen) haver conformat

Futur perfet

m'hauré conformat
t'hauràs conformat
s'haurà conformat
enshaurem conformat
ushaureu conformat
s'hauran conformat

Subjunktiv

Präsens

emconformi
etconformis
esconformi
ensconformem
usconformeu
esconformin

Imperfekt

emconformés
etconformessis
esconformés
ensconforméssim
usconforméssiu
esconformessin

Perfet

m'hagi conformat
t'hagis conformat
s'hagi conformat
enshàgim conformat
ushàgiu conformat
s'hagin conformat

Plusquamperfekt

m'hagués conformat
t'haguessis conformat
s'hagués conformat
enshaguéssim conformat
ushaguéssiu conformat
s'haguessin conformat

Konditionalis

Konditionalis

emconformaria
etconformaries
esconformaria
ensconformaríem
usconformaríeu
esconformarien

Condicional perfet

m'hauria (haguera) conformat
t'hauries (hagueres) conformat
s'hauria (haguera) conformat
enshauríem (haguérem) conformat
ushauríeu (haguéreu) conformat
s'haurien (hagueren) conformat

Imperativ

(et)conforma't
(es)conformi's
(ens)conformem-nos
(us)conformeu-vos
(es)conformin-se

Übersetzungen

Deutsch
einwilligen, sich abfinden
Englisch
to conform
Spanisch
conformarse
Niederländisch
inwilligen, zich conformeren
Portugiesisch
moldar-se