Practicar este verbo
Infinitivoconformar-se
Gerundioconformant-se
Participioconformat, conformada, conformats, conformades

Modo indicativo

Presente

emconformo
etconformes
esconforma
ensconformem
usconformeu
esconformen

Imperfecto

emconformava
etconformaves
esconformava
ensconformàvem
usconformàveu
esconformaven

Pasado simple

emconformí
etconformares
esconformà
ensconformàrem
usconformàreu
esconformaren

Pasado perifrástico

emvaig conformar
etvas (vares) conformar
esva conformar
ensvam (vàrem) conformar
usvau (vàreu) conformar
esvan (varen) conformar

Futuro

emconformaré
etconformaràs
esconformarà
ensconformarem
usconformareu
esconformaran

Perfecto

m'he conformat
t'has conformat
s'ha conformat
enshem (havem) conformat
usheu (haveu) conformat
s'han conformat

Pluscuamperfecto

m'havia conformat
t'havies conformat
s'havia conformat
enshavíem conformat
ushavíeu conformat
s'havien conformat

Pasado anterior

m'haguí conformat
t'hagueres conformat
s'hagué conformat
enshaguérem conformat
ushaguéreu conformat
s'hagueren conformat

Pasado anterior perifrástico

emvaig haver conformat
etvas (vares) haver conformat
esva haver conformat
ensvam (vàrem) haver conformat
usvau (vàreu) haver conformat
esvan (varen) haver conformat

Futuro perfecto

m'hauré conformat
t'hauràs conformat
s'haurà conformat
enshaurem conformat
ushaureu conformat
s'hauran conformat

Modo subjuntivo

Presente

emconformi
etconformis
esconformi
ensconformem
usconformeu
esconformin

Imperfecto

emconformés
etconformessis
esconformés
ensconforméssim
usconforméssiu
esconformessin

Perfecto

m'hagi conformat
t'hagis conformat
s'hagi conformat
enshàgim conformat
ushàgiu conformat
s'hagin conformat

Pluscuamperfecto

m'hagués conformat
t'haguessis conformat
s'hagués conformat
enshaguéssim conformat
ushaguéssiu conformat
s'haguessin conformat

Modo condicional

Condicional

emconformaria
etconformaries
esconformaria
ensconformaríem
usconformaríeu
esconformarien

Condicional perfecto

m'hauria (haguera) conformat
t'hauries (hagueres) conformat
s'hauria (haguera) conformat
enshauríem (haguérem) conformat
ushauríeu (haguéreu) conformat
s'haurien (hagueren) conformat

Modo imperativo

(et)conforma't
(es)conformi's
(ens)conformem-nos
(us)conformeu-vos
(es)conformin-se

Traducciones

alemán
einwilligen, sich abfinden
inglés
to conform
español
conformarse
neerlandés
inwilligen, zich conformeren
portugués
moldar-se