Verb üben
Infinitivinhabilitar
Partizip Präsensinhabilitant
Partizip Perfektinhabilitat, inhabilitada, inhabilitats, inhabilitades

Indikativ

Präsens

joinhabilito
tuinhabilites
ell, ella, vostèinhabilita
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabiliten

Imperfekt

joinhabilitava
tuinhabilitaves
ell, ella, vostèinhabilitava
nosaltresinhabilitàvem
vosaltresinhabilitàveu
ells, elles, vostèsinhabilitaven

Passat simple

joinhabilití
tuinhabilitares
ell, ella, vostèinhabilità
nosaltresinhabilitàrem
vosaltresinhabilitàreu
ells, elles, vostèsinhabilitaren

Passat perifràstic

jovaig inhabilitar
tuvas (vares) inhabilitar
ell, ella, vostèva inhabilitar
nosaltresvam (vàrem) inhabilitar
vosaltresvau (vàreu) inhabilitar
ells, elles, vostèsvan (varen) inhabilitar

Futur

joinhabilitaré
tuinhabilitaràs
ell, ella, vostèinhabilitarà
nosaltresinhabilitarem
vosaltresinhabilitareu
ells, elles, vostèsinhabilitaran

Perfet

johe inhabilitat
tuhas inhabilitat
ell, ella, vostèha inhabilitat
nosaltreshem (havem) inhabilitat
vosaltresheu (haveu) inhabilitat
ells, elles, vostèshan inhabilitat

Plusquamperfekt

johavia inhabilitat
tuhavies inhabilitat
ell, ella, vostèhavia inhabilitat
nosaltreshavíem inhabilitat
vosaltreshavíeu inhabilitat
ells, elles, vostèshavien inhabilitat

Passat anterior

johaguí inhabilitat
tuhagueres inhabilitat
ell, ella, vostèhagué inhabilitat
nosaltreshaguérem inhabilitat
vosaltreshaguéreu inhabilitat
ells, elles, vostèshagueren inhabilitat

Passat anterior perifràstic

jovaig haver inhabilitat
tuvas (vares) haver inhabilitat
ell, ella, vostèva haver inhabilitat
nosaltresvam (vàrem) haver inhabilitat
vosaltresvau (vàreu) haver inhabilitat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver inhabilitat

Futur perfet

johauré inhabilitat
tuhauràs inhabilitat
ell, ella, vostèhaurà inhabilitat
nosaltreshaurem inhabilitat
vosaltreshaureu inhabilitat
ells, elles, vostèshauran inhabilitat

Subjunktiv

Präsens

joinhabiliti
tuinhabilitis
ell, ella, vostèinhabiliti
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabilitin

Imperfekt

joinhabilités
tuinhabilitessis
ell, ella, vostèinhabilités
nosaltresinhabilitéssim
vosaltresinhabilitéssiu
ells, elles, vostèsinhabilitessin

Perfet

johagi inhabilitat
tuhagis inhabilitat
ell, ella, vostèhagi inhabilitat
nosaltreshàgim inhabilitat
vosaltreshàgiu inhabilitat
ells, elles, vostèshagin inhabilitat

Plusquamperfekt

johagués inhabilitat
tuhaguessis inhabilitat
ell, ella, vostèhagués inhabilitat
nosaltreshaguéssim inhabilitat
vosaltreshaguéssiu inhabilitat
ells, elles, vostèshaguessin inhabilitat

Konditionalis

Konditionalis

joinhabilitaria
tuinhabilitaries
ell, ella, vostèinhabilitaria
nosaltresinhabilitaríem
vosaltresinhabilitaríeu
ells, elles, vostèsinhabilitarien

Condicional perfet

johauria (haguera) inhabilitat
tuhauries (hagueres) inhabilitat
ell, ella, vostèhauria (haguera) inhabilitat
nosaltreshauríem (haguérem) inhabilitat
vosaltreshauríeu (haguéreu) inhabilitat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) inhabilitat

Imperativ

(tu)inhabilita
(vostè)inhabiliti
(nosaltres)inhabilitem
(vosaltres)inhabiliteu
(vostès)inhabilitin

Übersetzungen

Deutsch
rechtsunfähig machen
Englisch
to disqualify, to incapacitate
Spanisch
inhabilitar
Französisch
inhabiliter
Italienisch
inabilitare
Portugiesisch
inabilitar