Infinitifinhabilitar
Participe présentinhabilitant
Participe passéinhabilitat, inhabilitada, inhabilitats, inhabilitades

Mode indicatif

Présent

joinhabilito
tuinhabilites
ell, ella, vostèinhabilita
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabiliten

Imparfait

joinhabilitava
tuinhabilitaves
ell, ella, vostèinhabilitava
nosaltresinhabilitàvem
vosaltresinhabilitàveu
ells, elles, vostèsinhabilitaven

Passé simple

joinhabilití
tuinhabilitares
ell, ella, vostèinhabilità
nosaltresinhabilitàrem
vosaltresinhabilitàreu
ells, elles, vostèsinhabilitaren

Futur

joinhabilitaré
tuinhabilitaràs
ell, ella, vostèinhabilitarà
nosaltresinhabilitarem
vosaltresinhabilitareu
ells, elles, vostèsinhabilitaran

Mode subjonctif

Présent

joinhabiliti
tuinhabilitis
ell, ella, vostèinhabiliti
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabilitin

Imparfait

joinhabilités
tuinhabilitessis
ell, ella, vostèinhabilités
nosaltresinhabilitéssim
vosaltresinhabilitéssiu
ells, elles, vostèsinhabilitessin

Mode conditionnel

joinhabilitaria
tuinhabilitaries
ell, ella, vostèinhabilitaria
nosaltresinhabilitaríem
vosaltresinhabilitaríeu
ells, elles, vostèsinhabilitarien

Mode impératif

(tu)inhabilita
(vostè)inhabiliti
(nosaltres)inhabilitem
(vosaltres)inhabiliteu
(vostès)inhabilitin

Traductions

anglais
to disqualify; to incapacitate
espagnol
inhabilitar
français
inhabiliter
italien
inabilitare
portugais
inabilitar