Practicar este verbo
Infinitivoinhabilitar
Gerundioinhabilitant
Participioinhabilitat, inhabilitada, inhabilitats, inhabilitades

Modo indicativo

Presente

joinhabilito
tuinhabilites
ell, ella, vostèinhabilita
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabiliten

Imperfecto

joinhabilitava
tuinhabilitaves
ell, ella, vostèinhabilitava
nosaltresinhabilitàvem
vosaltresinhabilitàveu
ells, elles, vostèsinhabilitaven

Pasado simple

joinhabilití
tuinhabilitares
ell, ella, vostèinhabilità
nosaltresinhabilitàrem
vosaltresinhabilitàreu
ells, elles, vostèsinhabilitaren

Pasado perifrástico

jovaig inhabilitar
tuvas (vares) inhabilitar
ell, ella, vostèva inhabilitar
nosaltresvam (vàrem) inhabilitar
vosaltresvau (vàreu) inhabilitar
ells, elles, vostèsvan (varen) inhabilitar

Futuro

joinhabilitaré
tuinhabilitaràs
ell, ella, vostèinhabilitarà
nosaltresinhabilitarem
vosaltresinhabilitareu
ells, elles, vostèsinhabilitaran

Perfecto

johe inhabilitat
tuhas inhabilitat
ell, ella, vostèha inhabilitat
nosaltreshem (havem) inhabilitat
vosaltresheu (haveu) inhabilitat
ells, elles, vostèshan inhabilitat

Pluscuamperfecto

johavia inhabilitat
tuhavies inhabilitat
ell, ella, vostèhavia inhabilitat
nosaltreshavíem inhabilitat
vosaltreshavíeu inhabilitat
ells, elles, vostèshavien inhabilitat

Pasado anterior

johaguí inhabilitat
tuhagueres inhabilitat
ell, ella, vostèhagué inhabilitat
nosaltreshaguérem inhabilitat
vosaltreshaguéreu inhabilitat
ells, elles, vostèshagueren inhabilitat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver inhabilitat
tuvas (vares) haver inhabilitat
ell, ella, vostèva haver inhabilitat
nosaltresvam (vàrem) haver inhabilitat
vosaltresvau (vàreu) haver inhabilitat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver inhabilitat

Futuro perfecto

johauré inhabilitat
tuhauràs inhabilitat
ell, ella, vostèhaurà inhabilitat
nosaltreshaurem inhabilitat
vosaltreshaureu inhabilitat
ells, elles, vostèshauran inhabilitat

Modo subjuntivo

Presente

joinhabiliti
tuinhabilitis
ell, ella, vostèinhabiliti
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabilitin

Imperfecto

joinhabilités
tuinhabilitessis
ell, ella, vostèinhabilités
nosaltresinhabilitéssim
vosaltresinhabilitéssiu
ells, elles, vostèsinhabilitessin

Perfecto

johagi inhabilitat
tuhagis inhabilitat
ell, ella, vostèhagi inhabilitat
nosaltreshàgim inhabilitat
vosaltreshàgiu inhabilitat
ells, elles, vostèshagin inhabilitat

Pluscuamperfecto

johagués inhabilitat
tuhaguessis inhabilitat
ell, ella, vostèhagués inhabilitat
nosaltreshaguéssim inhabilitat
vosaltreshaguéssiu inhabilitat
ells, elles, vostèshaguessin inhabilitat

Modo condicional

Condicional

joinhabilitaria
tuinhabilitaries
ell, ella, vostèinhabilitaria
nosaltresinhabilitaríem
vosaltresinhabilitaríeu
ells, elles, vostèsinhabilitarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) inhabilitat
tuhauries (hagueres) inhabilitat
ell, ella, vostèhauria (haguera) inhabilitat
nosaltreshauríem (haguérem) inhabilitat
vosaltreshauríeu (haguéreu) inhabilitat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) inhabilitat

Modo imperativo

(tu)inhabilita
(vostè)inhabiliti
(nosaltres)inhabilitem
(vosaltres)inhabiliteu
(vostès)inhabilitin

Traducciones

alemán
rechtsunfähig machen
inglés
to disqualify, to incapacitate
español
inhabilitar
francés
inhabiliter
italiano
inabilitare
portugués
inabilitar