Infinitivoinhabilitar
Gerundioinhabilitant
Participioinhabilitat, inhabilitada, inhabilitats, inhabilitades

Modo indicativo

Presente

joinhabilito
tuinhabilites
ell, ella, vostèinhabilita
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabiliten

Imperfect

joinhabilitava
tuinhabilitaves
ell, ella, vostèinhabilitava
nosaltresinhabilitàvem
vosaltresinhabilitàveu
ells, elles, vostèsinhabilitaven

Pretérito perfecto simple

joinhabilití
tuinhabilitares
ell, ella, vostèinhabilità
nosaltresinhabilitàrem
vosaltresinhabilitàreu
ells, elles, vostèsinhabilitaren

Futuro

joinhabilitaré
tuinhabilitaràs
ell, ella, vostèinhabilitarà
nosaltresinhabilitarem
vosaltresinhabilitareu
ells, elles, vostèsinhabilitaran

Modo subjuntivo

Presente

joinhabiliti
tuinhabilitis
ell, ella, vostèinhabiliti
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabilitin

Imperfect

joinhabilités
tuinhabilitessis
ell, ella, vostèinhabilités
nosaltresinhabilitéssim
vosaltresinhabilitéssiu
ells, elles, vostèsinhabilitessin

Modo condicional

joinhabilitaria
tuinhabilitaries
ell, ella, vostèinhabilitaria
nosaltresinhabilitaríem
vosaltresinhabilitaríeu
ells, elles, vostèsinhabilitarien

Modo imperativo

(tu)inhabilita
(vostè)inhabiliti
(nosaltres)inhabilitem
(vosaltres)inhabiliteu
(vostès)inhabilitin

Traducciones

inglés
to disqualify; to incapacitate
español
inhabilitar
francés
inhabiliter
italiano
inabilitare
portugués
inabilitar