Practicar aquest verb
Infinitiuinhabilitar
Gerundiinhabilitant
Participiinhabilitat, inhabilitada, inhabilitats, inhabilitades

Mode indicatiu

Present

joinhabilito
tuinhabilites
ell, ella, vostèinhabilita
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabiliten

Imperfet

joinhabilitava
tuinhabilitaves
ell, ella, vostèinhabilitava
nosaltresinhabilitàvem
vosaltresinhabilitàveu
ells, elles, vostèsinhabilitaven

Passat simple

joinhabilití
tuinhabilitares
ell, ella, vostèinhabilità
nosaltresinhabilitàrem
vosaltresinhabilitàreu
ells, elles, vostèsinhabilitaren

Passat perifràstic

jovaig inhabilitar
tuvas (vares) inhabilitar
ell, ella, vostèva inhabilitar
nosaltresvam (vàrem) inhabilitar
vosaltresvau (vàreu) inhabilitar
ells, elles, vostèsvan (varen) inhabilitar

Futur

joinhabilitaré
tuinhabilitaràs
ell, ella, vostèinhabilitarà
nosaltresinhabilitarem
vosaltresinhabilitareu
ells, elles, vostèsinhabilitaran

Perfet

johe inhabilitat
tuhas inhabilitat
ell, ella, vostèha inhabilitat
nosaltreshem (havem) inhabilitat
vosaltresheu (haveu) inhabilitat
ells, elles, vostèshan inhabilitat

Plusquamperfet

johavia inhabilitat
tuhavies inhabilitat
ell, ella, vostèhavia inhabilitat
nosaltreshavíem inhabilitat
vosaltreshavíeu inhabilitat
ells, elles, vostèshavien inhabilitat

Passat anterior

johaguí inhabilitat
tuhagueres inhabilitat
ell, ella, vostèhagué inhabilitat
nosaltreshaguérem inhabilitat
vosaltreshaguéreu inhabilitat
ells, elles, vostèshagueren inhabilitat

Passat anterior perifràstic

jovaig haver inhabilitat
tuvas (vares) haver inhabilitat
ell, ella, vostèva haver inhabilitat
nosaltresvam (vàrem) haver inhabilitat
vosaltresvau (vàreu) haver inhabilitat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver inhabilitat

Futur perfet

johauré inhabilitat
tuhauràs inhabilitat
ell, ella, vostèhaurà inhabilitat
nosaltreshaurem inhabilitat
vosaltreshaureu inhabilitat
ells, elles, vostèshauran inhabilitat

Mode subjuntiu

Present

joinhabiliti
tuinhabilitis
ell, ella, vostèinhabiliti
nosaltresinhabilitem
vosaltresinhabiliteu
ells, elles, vostèsinhabilitin

Imperfet

joinhabilités
tuinhabilitessis
ell, ella, vostèinhabilités
nosaltresinhabilitéssim
vosaltresinhabilitéssiu
ells, elles, vostèsinhabilitessin

Perfet

johagi inhabilitat
tuhagis inhabilitat
ell, ella, vostèhagi inhabilitat
nosaltreshàgim inhabilitat
vosaltreshàgiu inhabilitat
ells, elles, vostèshagin inhabilitat

Plusquamperfet

johagués inhabilitat
tuhaguessis inhabilitat
ell, ella, vostèhagués inhabilitat
nosaltreshaguéssim inhabilitat
vosaltreshaguéssiu inhabilitat
ells, elles, vostèshaguessin inhabilitat

Mode condicional

Condicional

joinhabilitaria
tuinhabilitaries
ell, ella, vostèinhabilitaria
nosaltresinhabilitaríem
vosaltresinhabilitaríeu
ells, elles, vostèsinhabilitarien

Condicional perfet

johauria (haguera) inhabilitat
tuhauries (hagueres) inhabilitat
ell, ella, vostèhauria (haguera) inhabilitat
nosaltreshauríem (haguérem) inhabilitat
vosaltreshauríeu (haguéreu) inhabilitat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) inhabilitat

Mode imperatiu

(tu)inhabilita
(vostè)inhabiliti
(nosaltres)inhabilitem
(vosaltres)inhabiliteu
(vostès)inhabilitin

Traduccions

alemany
rechtsunfähig machen
anglès
to disqualify, to incapacitate
castellà
inhabilitar
francès
inhabiliter
italià
inabilitare
portuguès
inabilitar