Verb üben
Infinitivconvertir
Partizip Präsensconvertint
Partizip Perfektconvertit, convertida, convertits, convertides

Indikativ

Präsens

joconverteixo
tuconverteixes
ell, ella, vostèconverteix
nosaltresconvertim
vosaltresconvertiu
ells, elles, vostèsconverteixen

Imperfekt

joconvertia
tuconverties
ell, ella, vostèconvertia
nosaltresconvertíem
vosaltresconvertíeu
ells, elles, vostèsconvertien

Passat simple

joconvertí
tuconvertires
ell, ella, vostèconvertí
nosaltresconvertírem
vosaltresconvertíreu
ells, elles, vostèsconvertiren

Passat perifràstic

jovaig convertir
tuvas (vares) convertir
ell, ella, vostèva convertir
nosaltresvam (vàrem) convertir
vosaltresvau (vàreu) convertir
ells, elles, vostèsvan (varen) convertir

Futur

joconvertiré
tuconvertiràs
ell, ella, vostèconvertirà
nosaltresconvertirem
vosaltresconvertireu
ells, elles, vostèsconvertiran

Perfet

johe convertit
tuhas convertit
ell, ella, vostèha convertit
nosaltreshem (havem) convertit
vosaltresheu (haveu) convertit
ells, elles, vostèshan convertit

Plusquamperfekt

johavia convertit
tuhavies convertit
ell, ella, vostèhavia convertit
nosaltreshavíem convertit
vosaltreshavíeu convertit
ells, elles, vostèshavien convertit

Passat anterior

johaguí convertit
tuhagueres convertit
ell, ella, vostèhagué convertit
nosaltreshaguérem convertit
vosaltreshaguéreu convertit
ells, elles, vostèshagueren convertit

Passat anterior perifràstic

jovaig haver convertit
tuvas (vares) haver convertit
ell, ella, vostèva haver convertit
nosaltresvam (vàrem) haver convertit
vosaltresvau (vàreu) haver convertit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver convertit

Futur perfet

johauré convertit
tuhauràs convertit
ell, ella, vostèhaurà convertit
nosaltreshaurem convertit
vosaltreshaureu convertit
ells, elles, vostèshauran convertit

Subjunktiv

Präsens

joconverteixi
tuconverteixis
ell, ella, vostèconverteixi
nosaltresconvertim
vosaltresconvertiu
ells, elles, vostèsconverteixin

Imperfekt

joconvertís
tuconvertissis
ell, ella, vostèconvertís
nosaltresconvertíssim
vosaltresconvertíssiu
ells, elles, vostèsconvertissin

Perfet

johagi convertit
tuhagis convertit
ell, ella, vostèhagi convertit
nosaltreshàgim convertit
vosaltreshàgiu convertit
ells, elles, vostèshagin convertit

Plusquamperfekt

johagués convertit
tuhaguessis convertit
ell, ella, vostèhagués convertit
nosaltreshaguéssim convertit
vosaltreshaguéssiu convertit
ells, elles, vostèshaguessin convertit

Konditionalis

Konditionalis

joconvertiria
tuconvertiries
ell, ella, vostèconvertiria
nosaltresconvertiríem
vosaltresconvertiríeu
ells, elles, vostèsconvertirien

Condicional perfet

johauria (haguera) convertit
tuhauries (hagueres) convertit
ell, ella, vostèhauria (haguera) convertit
nosaltreshauríem (haguérem) convertit
vosaltreshauríeu (haguéreu) convertit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) convertit

Imperativ

(tu)converteix
(vostè)converteixi
(nosaltres)convertim
(vosaltres)convertiu
(vostès)converteixin

Übersetzungen

Deutsch
bekehren, konvertieren, umändern, umarbeiten
Englisch
to change, to convert
Spanisch
convertir
Französisch
convertir
Italienisch
convertire
Niederländisch
bekeren, converteren, omzetten, veranderen
Portugiesisch
converter