Infinitiu convertir
Gerundi convertint
Participi convertit

Mode indicatiu

Present

joconverteixo
tuconverteixes
ell, ella, vostèconverteix
nosaltresconvertim
vosaltresconvertiu
ells, elles, vostèsconverteixen

Imperfet

joconvertia
tuconverties
ell, ella, vostèconvertia
nosaltresconvertíem
vosaltresconvertíeu
ells, elles, vostèsconvertien

Passat simple

joconvertí
tuconvertires
ell, ella, vostèconvertí
nosaltresconvertírem
vosaltresconvertíreu
ells, elles, vostèsconvertiren

Futur

joconvertiré
tuconvertiràs
ell, ella, vostèconvertirà
nosaltresconvertirem
vosaltresconvertireu
ells, elles, vostèsconvertiran

Mode subjuntiu

Present

joconverteixi
tuconverteixis
ell, ella, vostèconverteixi
nosaltresconvertim
vosaltresconvertiu
ells, elles, vostèsconverteixin

Imperfet

joconvertís
tuconvertissis
ell, ella, vostèconvertís
nosaltresconvertíssim
vosaltresconvertíssiu
ells, elles, vostèsconvertissin

Mode condicional

joconvertiria
tuconvertiries
ell, ella, vostèconvertiria
nosaltresconvertiríem
vosaltresconvertiríeu
ells, elles, vostèsconvertirien

Mode imperatiu

(tu)converteix
(vostè)converteixi
(nosaltres)convertim
(vosaltres)convertiu
(vostès)converteixin

Traduccions

anglès
to change; to convert
castellà
convertir
francès
convertir
italià
convertire
neerlandès
converteren; omzetten; veranderen
portuguès
converter