Pratiquer ce verbe
Infinitifconvertir
Participe présentconvertint
Participe passéconvertit, convertida, convertits, convertides

Mode indicatif

Présent

joconverteixo
tuconverteixes
ell, ella, vostèconverteix
nosaltresconvertim
vosaltresconvertiu
ells, elles, vostèsconverteixen

Imparfait

joconvertia
tuconverties
ell, ella, vostèconvertia
nosaltresconvertíem
vosaltresconvertíeu
ells, elles, vostèsconvertien

Passé simple

joconvertí
tuconvertires
ell, ella, vostèconvertí
nosaltresconvertírem
vosaltresconvertíreu
ells, elles, vostèsconvertiren

Passé périphrastique

jovaig convertir
tuvas (vares) convertir
ell, ella, vostèva convertir
nosaltresvam (vàrem) convertir
vosaltresvau (vàreu) convertir
ells, elles, vostèsvan (varen) convertir

Futur

joconvertiré
tuconvertiràs
ell, ella, vostèconvertirà
nosaltresconvertirem
vosaltresconvertireu
ells, elles, vostèsconvertiran

Passé composé

johe convertit
tuhas convertit
ell, ella, vostèha convertit
nosaltreshem (havem) convertit
vosaltresheu (haveu) convertit
ells, elles, vostèshan convertit

Plus-que-parfait

johavia convertit
tuhavies convertit
ell, ella, vostèhavia convertit
nosaltreshavíem convertit
vosaltreshavíeu convertit
ells, elles, vostèshavien convertit

Passé antérieur

johaguí convertit
tuhagueres convertit
ell, ella, vostèhagué convertit
nosaltreshaguérem convertit
vosaltreshaguéreu convertit
ells, elles, vostèshagueren convertit

Passé antérieur périphrastique

jovaig haver convertit
tuvas (vares) haver convertit
ell, ella, vostèva haver convertit
nosaltresvam (vàrem) haver convertit
vosaltresvau (vàreu) haver convertit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver convertit

Futur antérieur

johauré convertit
tuhauràs convertit
ell, ella, vostèhaurà convertit
nosaltreshaurem convertit
vosaltreshaureu convertit
ells, elles, vostèshauran convertit

Mode subjonctif

Présent

joconverteixi
tuconverteixis
ell, ella, vostèconverteixi
nosaltresconvertim
vosaltresconvertiu
ells, elles, vostèsconverteixin

Imparfait

joconvertís
tuconvertissis
ell, ella, vostèconvertís
nosaltresconvertíssim
vosaltresconvertíssiu
ells, elles, vostèsconvertissin

Passé composé

johagi convertit
tuhagis convertit
ell, ella, vostèhagi convertit
nosaltreshàgim convertit
vosaltreshàgiu convertit
ells, elles, vostèshagin convertit

Plus-que-parfait

johagués convertit
tuhaguessis convertit
ell, ella, vostèhagués convertit
nosaltreshaguéssim convertit
vosaltreshaguéssiu convertit
ells, elles, vostèshaguessin convertit

Mode conditionnel

Conditionnel

joconvertiria
tuconvertiries
ell, ella, vostèconvertiria
nosaltresconvertiríem
vosaltresconvertiríeu
ells, elles, vostèsconvertirien

Conditionnel passé

johauria (haguera) convertit
tuhauries (hagueres) convertit
ell, ella, vostèhauria (haguera) convertit
nosaltreshauríem (haguérem) convertit
vosaltreshauríeu (haguéreu) convertit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) convertit

Mode impératif

(tu)converteix
(vostè)converteixi
(nosaltres)convertim
(vosaltres)convertiu
(vostès)converteixin

Traductions

allemand
bekehren, konvertieren, umändern, umarbeiten
anglais
to change, to convert
espagnol
convertir
français
convertir
italien
convertire
néerlandais
bekeren, converteren, omzetten, veranderen
portugais
converter