Verb üben
Infinitivabotifarrar-se
Partizip Präsensabotifarrant-se
Partizip Perfektabotifarrat, abotifarrada, abotifarrats, abotifarrades

Indikativ

Präsens

m'abotifarro
t'abotifarres
s'abotifarra
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarren

Imperfekt

m'abotifarrava
t'abotifarraves
s'abotifarrava
ensabotifarràvem
usabotifarràveu
s'abotifarraven

Passat simple

m'abotifarrí
t'abotifarrares
s'abotifarrà
ensabotifarràrem
usabotifarràreu
s'abotifarraren

Passat perifràstic

emvaig abotifarrar
etvas (vares) abotifarrar
esva abotifarrar
ensvam (vàrem) abotifarrar
usvau (vàreu) abotifarrar
esvan (varen) abotifarrar

Futur

m'abotifarraré
t'abotifarraràs
s'abotifarrarà
ensabotifarrarem
usabotifarrareu
s'abotifarraran

Perfet

m'he abotifarrat
t'has abotifarrat
s'ha abotifarrat
enshem (havem) abotifarrat
usheu (haveu) abotifarrat
s'han abotifarrat

Plusquamperfekt

m'havia abotifarrat
t'havies abotifarrat
s'havia abotifarrat
enshavíem abotifarrat
ushavíeu abotifarrat
s'havien abotifarrat

Passat anterior

m'haguí abotifarrat
t'hagueres abotifarrat
s'hagué abotifarrat
enshaguérem abotifarrat
ushaguéreu abotifarrat
s'hagueren abotifarrat

Passat anterior perifràstic

emvaig haver abotifarrat
etvas (vares) haver abotifarrat
esva haver abotifarrat
ensvam (vàrem) haver abotifarrat
usvau (vàreu) haver abotifarrat
esvan (varen) haver abotifarrat

Futur perfet

m'hauré abotifarrat
t'hauràs abotifarrat
s'haurà abotifarrat
enshaurem abotifarrat
ushaureu abotifarrat
s'hauran abotifarrat

Subjunktiv

Präsens

m'abotifarri
t'abotifarris
s'abotifarri
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarrin

Imperfekt

m'abotifarrés
t'abotifarressis
s'abotifarrés
ensabotifarréssim
usabotifarréssiu
s'abotifarressin

Perfet

m'hagi abotifarrat
t'hagis abotifarrat
s'hagi abotifarrat
enshàgim abotifarrat
ushàgiu abotifarrat
s'hagin abotifarrat

Plusquamperfekt

m'hagués abotifarrat
t'haguessis abotifarrat
s'hagués abotifarrat
enshaguéssim abotifarrat
ushaguéssiu abotifarrat
s'haguessin abotifarrat

Konditionalis

Konditionalis

m'abotifarraria
t'abotifarraries
s'abotifarraria
ensabotifarraríem
usabotifarraríeu
s'abotifarrarien

Condicional perfet

m'hauria (haguera) abotifarrat
t'hauries (hagueres) abotifarrat
s'hauria (haguera) abotifarrat
enshauríem (haguérem) abotifarrat
ushauríeu (haguéreu) abotifarrat
s'haurien (hagueren) abotifarrat

Imperativ

(t')abotifarra't
(s')abotifarri's
(ens)abotifarrem-nos
(us)abotifarreu-vos
(s')abotifarrin-se

Übersetzungen

Deutsch
anschwellen
Englisch
to become bloated, to swell up
Spanisch
abotagarse
Niederländisch
aanzwellen, opzwellen