Infinitiuabotifarrar-se
Gerundiabotifarrant-se
Participiabotifarrat, abotifarrada, abotifarrats, abotifarrades

Mode indicatiu

Present

m'abotifarro
t'abotifarres
s'abotifarra
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarren

Imperfet

m'abotifarrava
t'abotifarraves
s'abotifarrava
ensabotifarràvem
usabotifarràveu
s'abotifarraven

Passat simple

m'abotifarrí
t'abotifarrares
s'abotifarrà
ensabotifarràrem
usabotifarràreu
s'abotifarraren

Futur

m'abotifarraré
t'abotifarraràs
s'abotifarrarà
ensabotifarrarem
usabotifarrareu
s'abotifarraran

Mode subjuntiu

Present

m'abotifarri
t'abotifarris
s'abotifarri
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarrin

Imperfet

m'abotifarrés
t'abotifarressis
s'abotifarrés
ensabotifarréssim
usabotifarréssiu
s'abotifarressin

Mode condicional

m'abotifarraria
t'abotifarraries
s'abotifarraria
ensabotifarraríem
usabotifarraríeu
s'abotifarrarien

Mode imperatiu

(t')abotifarra't
(s')abotifarri's
(ens)abotifarrem-nos
(us)abotifarreu-vos
(s')abotifarrin-se