Pratiquer ce verbe
Infinitifabotifarrar-se
Participe présentabotifarrant-se
Participe passéabotifarrat, abotifarrada, abotifarrats, abotifarrades

Mode indicatif

Présent

m'abotifarro
t'abotifarres
s'abotifarra
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarren

Imparfait

m'abotifarrava
t'abotifarraves
s'abotifarrava
ensabotifarràvem
usabotifarràveu
s'abotifarraven

Passé simple

m'abotifarrí
t'abotifarrares
s'abotifarrà
ensabotifarràrem
usabotifarràreu
s'abotifarraren

Passé périphrastique

emvaig abotifarrar
etvas (vares) abotifarrar
esva abotifarrar
ensvam (vàrem) abotifarrar
usvau (vàreu) abotifarrar
esvan (varen) abotifarrar

Futur

m'abotifarraré
t'abotifarraràs
s'abotifarrarà
ensabotifarrarem
usabotifarrareu
s'abotifarraran

Passé composé

m'he abotifarrat
t'has abotifarrat
s'ha abotifarrat
enshem (havem) abotifarrat
usheu (haveu) abotifarrat
s'han abotifarrat

Plus-que-parfait

m'havia abotifarrat
t'havies abotifarrat
s'havia abotifarrat
enshavíem abotifarrat
ushavíeu abotifarrat
s'havien abotifarrat

Passé antérieur

m'haguí abotifarrat
t'hagueres abotifarrat
s'hagué abotifarrat
enshaguérem abotifarrat
ushaguéreu abotifarrat
s'hagueren abotifarrat

Passé antérieur périphrastique

emvaig haver abotifarrat
etvas (vares) haver abotifarrat
esva haver abotifarrat
ensvam (vàrem) haver abotifarrat
usvau (vàreu) haver abotifarrat
esvan (varen) haver abotifarrat

Futur antérieur

m'hauré abotifarrat
t'hauràs abotifarrat
s'haurà abotifarrat
enshaurem abotifarrat
ushaureu abotifarrat
s'hauran abotifarrat

Mode subjonctif

Présent

m'abotifarri
t'abotifarris
s'abotifarri
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarrin

Imparfait

m'abotifarrés
t'abotifarressis
s'abotifarrés
ensabotifarréssim
usabotifarréssiu
s'abotifarressin

Passé composé

m'hagi abotifarrat
t'hagis abotifarrat
s'hagi abotifarrat
enshàgim abotifarrat
ushàgiu abotifarrat
s'hagin abotifarrat

Plus-que-parfait

m'hagués abotifarrat
t'haguessis abotifarrat
s'hagués abotifarrat
enshaguéssim abotifarrat
ushaguéssiu abotifarrat
s'haguessin abotifarrat

Mode conditionnel

Conditionnel

m'abotifarraria
t'abotifarraries
s'abotifarraria
ensabotifarraríem
usabotifarraríeu
s'abotifarrarien

Conditionnel passé

m'hauria (haguera) abotifarrat
t'hauries (hagueres) abotifarrat
s'hauria (haguera) abotifarrat
enshauríem (haguérem) abotifarrat
ushauríeu (haguéreu) abotifarrat
s'haurien (hagueren) abotifarrat

Mode impératif

(t')abotifarra't
(s')abotifarri's
(ens)abotifarrem-nos
(us)abotifarreu-vos
(s')abotifarrin-se

Traductions

allemand
anschwellen
anglais
to become bloated, to swell up
espagnol
abotagarse
néerlandais
aanzwellen, opzwellen