Infinitiveabotifarrar-se
Gerundabotifarrant-se
Participleabotifarrat, abotifarrada, abotifarrats, abotifarrades

Indicative mood

Present

m'abotifarro
t'abotifarres
s'abotifarra
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarren

Imperfect

m'abotifarrava
t'abotifarraves
s'abotifarrava
ensabotifarràvem
usabotifarràveu
s'abotifarraven

Preterite

m'abotifarrí
t'abotifarrares
s'abotifarrà
ensabotifarràrem
usabotifarràreu
s'abotifarraren

Future

m'abotifarraré
t'abotifarraràs
s'abotifarrarà
ensabotifarrarem
usabotifarrareu
s'abotifarraran

Subjunctive mood

Present

m'abotifarri
t'abotifarris
s'abotifarri
ensabotifarrem
usabotifarreu
s'abotifarrin

Imperfect

m'abotifarrés
t'abotifarressis
s'abotifarrés
ensabotifarréssim
usabotifarréssiu
s'abotifarressin

Conditional mood

m'abotifarraria
t'abotifarraries
s'abotifarraria
ensabotifarraríem
usabotifarraríeu
s'abotifarrarien

Imperative mood

(t')abotifarra't
(s')abotifarri's
(ens)abotifarrem-nos
(us)abotifarreu-vos
(s')abotifarrin-se