Verb üben
Infinitivguarir
Partizip Präsensguarint
Partizip Perfektguarit, guarida, guarits, guarides

Indikativ

Present

joguareixo
tuguareixes
ell, ella, vostèguareix
nosaltresguarim
vosaltresguariu
ells, elles, vostèsguareixen

Imperfect

joguaria
tuguaries
ell, ella, vostèguaria
nosaltresguaríem
vosaltresguaríeu
ells, elles, vostèsguarien

Preterite

joguarí
tuguarires
ell, ella, vostèguarí
nosaltresguarírem
vosaltresguaríreu
ells, elles, vostèsguariren

Future

joguariré
tuguariràs
ell, ella, vostèguarirà
nosaltresguarirem
vosaltresguarireu
ells, elles, vostèsguariran

Subjunktiv

Present

joguareixi
tuguareixis
ell, ella, vostèguareixi
nosaltresguarim
vosaltresguariu
ells, elles, vostèsguareixin

Imperfect

joguarís
tuguarissis
ell, ella, vostèguarís
nosaltresguaríssim
vosaltresguaríssiu
ells, elles, vostèsguarissin

Konditionalis

joguariria
tuguariries
ell, ella, vostèguariria
nosaltresguariríem
vosaltresguariríeu
ells, elles, vostèsguaririen

Imperativ

(tu)guareix
(vostè)guareixi
(nosaltres)guarim
(vosaltres)guariu
(vostès)guareixin

Übersetzungen

Deutsch
heilen
Englisch
to cure
Spanisch
curar; sanar
Französisch
guérir
Italienisch
guarire; sanare
Niederländisch
genezen; helen
Portugiesisch
curar