Verb üben
Infinitiveixir
Partizip Präsenseixint
Partizip Perfekteixit, eixida, eixits, eixides

Indikativ

Present

joixo, isc
tuixes
ell, ella, vostèix
nosaltreseixim
vosaltreseixiu
ells, elles, vostèsixen

Imperfect

joeixia
tueixies
ell, ella, vostèeixia
nosaltreseixíem
vosaltreseixíeu
ells, elles, vostèseixien

Preterite

joeixí
tueixires
ell, ella, vostèeixí
nosaltreseixírem
vosaltreseixíreu
ells, elles, vostèseixiren

Future

joeixiré
tueixiràs
ell, ella, vostèeixirà
nosaltreseixirem
vosaltreseixireu
ells, elles, vostèseixiran

Subjunktiv

Present

joixi
tuixis
ell, ella, vostèixi
nosaltreseixim
vosaltreseixiu
ells, elles, vostèsixin

Imperfect

joeixís
tueixissis
ell, ella, vostèeixís
nosaltreseixíssim
vosaltreseixíssiu
ells, elles, vostèseixissin

Konditionalis

joeixiria
tueixiries
ell, ella, vostèeixiria
nosaltreseixiríem
vosaltreseixiríeu
ells, elles, vostèseixirien

Imperativ

(tu)ix
(vostè)ixi
(nosaltres)eixim
(vosaltres)eixiu
(vostès)ixin

Übersetzungen

Deutsch
ausfahren; ausgehen; aussteigen; verlassen
Englisch
to exit
Spanisch
salir
Französisch
sortir
Italienisch
uscire
Niederländisch
uitgaan; verlaten
Portugiesisch
sair