Infinitifeixir
Participe présenteixint
Participe passéeixit, eixida, eixits, eixides

Mode indicatif

Présent

joixo, isc
tuixes
ell, ella, vostèix
nosaltreseixim
vosaltreseixiu
ells, elles, vostèsixen

Imparfait

joeixia
tueixies
ell, ella, vostèeixia
nosaltreseixíem
vosaltreseixíeu
ells, elles, vostèseixien

Passé simple

joeixí
tueixires
ell, ella, vostèeixí
nosaltreseixírem
vosaltreseixíreu
ells, elles, vostèseixiren

Futur

joeixiré
tueixiràs
ell, ella, vostèeixirà
nosaltreseixirem
vosaltreseixireu
ells, elles, vostèseixiran

Mode subjonctif

Présent

joixi
tuixis
ell, ella, vostèixi
nosaltreseixim
vosaltreseixiu
ells, elles, vostèsixin

Imparfait

joeixís
tueixissis
ell, ella, vostèeixís
nosaltreseixíssim
vosaltreseixíssiu
ells, elles, vostèseixissin

Mode conditionnel

joeixiria
tueixiries
ell, ella, vostèeixiria
nosaltreseixiríem
vosaltreseixiríeu
ells, elles, vostèseixirien

Mode impératif

(tu)ix
(vostè)ixi
(nosaltres)eixim
(vosaltres)eixiu
(vostès)ixin

Traductions

anglais
to exit
espagnol
salir
français
sortir
italiain
uscire
néerlandais
uitgaan; verlaten
portugais
sair