Practicar este verbo
Infinitivotaral·larejar
Gerundiotaral·larejant
Participiotaral·larejat, taral·larejada, taral·larejats, taral·larejades

Modo indicativo

Presente

jotaral·larejo
tutaral·lareges
ell, ella, vostètaral·lareja
nosaltrestaral·laregem
vosaltrestaral·laregeu
ells, elles, vostèstaral·laregen

Imperfecto

jotaral·larejava
tutaral·larejaves
ell, ella, vostètaral·larejava
nosaltrestaral·larejàvem
vosaltrestaral·larejàveu
ells, elles, vostèstaral·larejaven

Pasado simple

jotaral·laregí
tutaral·larejares
ell, ella, vostètaral·larejà
nosaltrestaral·larejàrem
vosaltrestaral·larejàreu
ells, elles, vostèstaral·larejaren

Pasado perifrástico

jovaig taral·larejar
tuvas (vares) taral·larejar
ell, ella, vostèva taral·larejar
nosaltresvam (vàrem) taral·larejar
vosaltresvau (vàreu) taral·larejar
ells, elles, vostèsvan (varen) taral·larejar

Futuro

jotaral·larejaré
tutaral·larejaràs
ell, ella, vostètaral·larejarà
nosaltrestaral·larejarem
vosaltrestaral·larejareu
ells, elles, vostèstaral·larejaran

Perfecto

johe taral·larejat
tuhas taral·larejat
ell, ella, vostèha taral·larejat
nosaltreshem (havem) taral·larejat
vosaltresheu (haveu) taral·larejat
ells, elles, vostèshan taral·larejat

Pluscuamperfecto

johavia taral·larejat
tuhavies taral·larejat
ell, ella, vostèhavia taral·larejat
nosaltreshavíem taral·larejat
vosaltreshavíeu taral·larejat
ells, elles, vostèshavien taral·larejat

Pasado anterior

johaguí taral·larejat
tuhagueres taral·larejat
ell, ella, vostèhagué taral·larejat
nosaltreshaguérem taral·larejat
vosaltreshaguéreu taral·larejat
ells, elles, vostèshagueren taral·larejat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver taral·larejat
tuvas (vares) haver taral·larejat
ell, ella, vostèva haver taral·larejat
nosaltresvam (vàrem) haver taral·larejat
vosaltresvau (vàreu) haver taral·larejat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver taral·larejat

Futuro perfecto

johauré taral·larejat
tuhauràs taral·larejat
ell, ella, vostèhaurà taral·larejat
nosaltreshaurem taral·larejat
vosaltreshaureu taral·larejat
ells, elles, vostèshauran taral·larejat

Modo subjuntivo

Presente

jotaral·laregi
tutaral·laregis
ell, ella, vostètaral·laregi
nosaltrestaral·laregem
vosaltrestaral·laregeu
ells, elles, vostèstaral·laregin

Imperfecto

jotaral·laregés
tutaral·laregessis
ell, ella, vostètaral·laregés
nosaltrestaral·laregéssim
vosaltrestaral·laregéssiu
ells, elles, vostèstaral·laregessin

Perfecto

johagi taral·larejat
tuhagis taral·larejat
ell, ella, vostèhagi taral·larejat
nosaltreshàgim taral·larejat
vosaltreshàgiu taral·larejat
ells, elles, vostèshagin taral·larejat

Pluscuamperfecto

johagués taral·larejat
tuhaguessis taral·larejat
ell, ella, vostèhagués taral·larejat
nosaltreshaguéssim taral·larejat
vosaltreshaguéssiu taral·larejat
ells, elles, vostèshaguessin taral·larejat

Modo condicional

Condicional

jotaral·larejaria
tutaral·larejaries
ell, ella, vostètaral·larejaria
nosaltrestaral·larejaríem
vosaltrestaral·larejaríeu
ells, elles, vostèstaral·larejarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) taral·larejat
tuhauries (hagueres) taral·larejat
ell, ella, vostèhauria (haguera) taral·larejat
nosaltreshauríem (haguérem) taral·larejat
vosaltreshauríeu (haguéreu) taral·larejat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) taral·larejat

Modo imperativo

(tu)taral·lareja
(vostè)taral·laregi
(nosaltres)taral·laregem
(vosaltres)taral·laregeu
(vostès)taral·laregin

Traducciones

alemán
trällern
inglés
to hum
español
tararear
francés
chantonner, fredonner
italiano
canticchiare
neerlandés
hummen, neuriën
portugués
cantarolar, trautear