Infinitivohorroritzar
Gerundiohorroritzant
Participiohorroritzat, horroritzada, horroritzats, horroritzades

Modo indicativo

Presente

johorroritzo
tuhorroritzes
ell, ella, vostèhorroritza
nosaltreshorroritzem
vosaltreshorroritzeu
ells, elles, vostèshorroritzen

Imperfect

johorroritzava
tuhorroritzaves
ell, ella, vostèhorroritzava
nosaltreshorroritzàvem
vosaltreshorroritzàveu
ells, elles, vostèshorroritzaven

Pretérito perfecto simple

johorroritzí
tuhorroritzares
ell, ella, vostèhorroritzà
nosaltreshorroritzàrem
vosaltreshorroritzàreu
ells, elles, vostèshorroritzaren

Futuro

johorroritzaré
tuhorroritzaràs
ell, ella, vostèhorroritzarà
nosaltreshorroritzarem
vosaltreshorroritzareu
ells, elles, vostèshorroritzaran

Modo subjuntivo

Presente

johorroritzi
tuhorroritzis
ell, ella, vostèhorroritzi
nosaltreshorroritzem
vosaltreshorroritzeu
ells, elles, vostèshorroritzin

Imperfect

johorroritzés
tuhorroritzessis
ell, ella, vostèhorroritzés
nosaltreshorroritzéssim
vosaltreshorroritzéssiu
ells, elles, vostèshorroritzessin

Modo condicional

johorroritzaria
tuhorroritzaries
ell, ella, vostèhorroritzaria
nosaltreshorroritzaríem
vosaltreshorroritzaríeu
ells, elles, vostèshorroritzarien

Modo imperativo

(tu)horroritza
(vostè)horroritzi
(nosaltres)horroritzem
(vosaltres)horroritzeu
(vostès)horroritzin

Traducciones

alemán
entsetzen; erschrecken
inglés
to horrify
español
horrorizar
francés
horrifier
italiano
sconvolgere; spaventare; turbare
neerlandés
griezelen; gruwelen; huiveren; ontzetten; verbijsteren
portugués
horrorizar