Infinitivo modificar
Gerundio modificant
Participio modificat

Modo indicativo

Presente

jomodifico
tumodifiques
ell, ella, vostèmodifica
nosaltresmodifiquem
vosaltresmodifiqueu
ells, elles, vostèsmodifiquen

Imperfect

jomodificava
tumodificaves
ell, ella, vostèmodificava
nosaltresmodificàvem
vosaltresmodificàveu
ells, elles, vostèsmodificaven

Pretérito perfecto simple

jomodifiquí
tumodificares
ell, ella, vostèmodificà
nosaltresmodificàrem
vosaltresmodificàreu
ells, elles, vostèsmodificaren

Futuro

jomodificaré
tumodificaràs
ell, ella, vostèmodificarà
nosaltresmodificarem
vosaltresmodificareu
ells, elles, vostèsmodificaran

Modo subjuntivo

Presente

jomodifiqui
tumodifiquis
ell, ella, vostèmodifiqui
nosaltresmodifiquem
vosaltresmodifiqueu
ells, elles, vostèsmodifiquin

Imperfect

jomodifiqués
tumodifiquessis
ell, ella, vostèmodifiqués
nosaltresmodifiquéssim
vosaltresmodifiquéssiu
ells, elles, vostèsmodifiquessin

Modo condicional

jomodificaria
tumodificaries
ell, ella, vostèmodificaria
nosaltresmodificaríem
vosaltresmodificaríeu
ells, elles, vostèsmodificarien

Modo imperativo

(tu)modifica
(vostè)modifiqui
(nosaltres)modifiquem
(vosaltres)modifiqueu
(vostès)modifiquin

Traducciones

alemán
modifizieren; verändern
inglés
to modify
español
modificar
francés
modifier
italiano
modificare
neerlandés
modificeren; veranderen; wijzigen
portugués
modificar