Infinitiu modificar
Gerundi modificant
Participi modificat

Mode indicatiu

Present

jomodifico
tumodifiques
ell, ella, vostèmodifica
nosaltresmodifiquem
vosaltresmodifiqueu
ells, elles, vostèsmodifiquen

Imperfet

jomodificava
tumodificaves
ell, ella, vostèmodificava
nosaltresmodificàvem
vosaltresmodificàveu
ells, elles, vostèsmodificaven

Passat simple

jomodifiquí
tumodificares
ell, ella, vostèmodificà
nosaltresmodificàrem
vosaltresmodificàreu
ells, elles, vostèsmodificaren

Futur

jomodificaré
tumodificaràs
ell, ella, vostèmodificarà
nosaltresmodificarem
vosaltresmodificareu
ells, elles, vostèsmodificaran

Mode subjuntiu

Present

jomodifiqui
tumodifiquis
ell, ella, vostèmodifiqui
nosaltresmodifiquem
vosaltresmodifiqueu
ells, elles, vostèsmodifiquin

Imperfet

jomodifiqués
tumodifiquessis
ell, ella, vostèmodifiqués
nosaltresmodifiquéssim
vosaltresmodifiquéssiu
ells, elles, vostèsmodifiquessin

Mode condicional

jomodificaria
tumodificaries
ell, ella, vostèmodificaria
nosaltresmodificaríem
vosaltresmodificaríeu
ells, elles, vostèsmodificarien

Mode imperatiu

(tu)modifica
(vostè)modifiqui
(nosaltres)modifiquem
(vosaltres)modifiqueu
(vostès)modifiquin

Traduccions

alemany
modifizieren; verändern
anglès
to modify
castellà
modificar
francès
modifier
italià
modificare
neerlandès
modificeren; veranderen; wijzigen
portuguès
modificar