Practicar este verbo
Infinitivoadquirir
Gerundioadquirint
Participioadquirit, adquirida, adquirits, adquirides

Modo indicativo

Presente

joadquireixo
tuadquireixes
ell, ella, vostèadquireix
nosaltresadquirim
vosaltresadquiriu
ells, elles, vostèsadquireixen

Imperfecto

joadquiria
tuadquiries
ell, ella, vostèadquiria
nosaltresadquiríem
vosaltresadquiríeu
ells, elles, vostèsadquirien

Pasado simple

joadquirí
tuadquirires
ell, ella, vostèadquirí
nosaltresadquirírem
vosaltresadquiríreu
ells, elles, vostèsadquiriren

Pasado perifrástico

jovaig adquirir
tuvas (vares) adquirir
ell, ella, vostèva adquirir
nosaltresvam (vàrem) adquirir
vosaltresvau (vàreu) adquirir
ells, elles, vostèsvan (varen) adquirir

Futuro

joadquiriré
tuadquiriràs
ell, ella, vostèadquirirà
nosaltresadquirirem
vosaltresadquirireu
ells, elles, vostèsadquiriran

Perfecto

johe adquirit
tuhas adquirit
ell, ella, vostèha adquirit
nosaltreshem (havem) adquirit
vosaltresheu (haveu) adquirit
ells, elles, vostèshan adquirit

Pluscuamperfecto

johavia adquirit
tuhavies adquirit
ell, ella, vostèhavia adquirit
nosaltreshavíem adquirit
vosaltreshavíeu adquirit
ells, elles, vostèshavien adquirit

Pasado anterior

johaguí adquirit
tuhagueres adquirit
ell, ella, vostèhagué adquirit
nosaltreshaguérem adquirit
vosaltreshaguéreu adquirit
ells, elles, vostèshagueren adquirit

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver adquirit
tuvas (vares) haver adquirit
ell, ella, vostèva haver adquirit
nosaltresvam (vàrem) haver adquirit
vosaltresvau (vàreu) haver adquirit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver adquirit

Futuro perfecto

johauré adquirit
tuhauràs adquirit
ell, ella, vostèhaurà adquirit
nosaltreshaurem adquirit
vosaltreshaureu adquirit
ells, elles, vostèshauran adquirit

Modo subjuntivo

Presente

joadquireixi
tuadquireixis
ell, ella, vostèadquireixi
nosaltresadquirim
vosaltresadquiriu
ells, elles, vostèsadquireixin

Imperfecto

joadquirís
tuadquirissis
ell, ella, vostèadquirís
nosaltresadquiríssim
vosaltresadquiríssiu
ells, elles, vostèsadquirissin

Perfecto

johagi adquirit
tuhagis adquirit
ell, ella, vostèhagi adquirit
nosaltreshàgim adquirit
vosaltreshàgiu adquirit
ells, elles, vostèshagin adquirit

Pluscuamperfecto

johagués adquirit
tuhaguessis adquirit
ell, ella, vostèhagués adquirit
nosaltreshaguéssim adquirit
vosaltreshaguéssiu adquirit
ells, elles, vostèshaguessin adquirit

Modo condicional

Condicional

joadquiriria
tuadquiriries
ell, ella, vostèadquiriria
nosaltresadquiriríem
vosaltresadquiriríeu
ells, elles, vostèsadquiririen

Condicional perfecto

johauria (haguera) adquirit
tuhauries (hagueres) adquirit
ell, ella, vostèhauria (haguera) adquirit
nosaltreshauríem (haguérem) adquirit
vosaltreshauríeu (haguéreu) adquirit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) adquirit

Modo imperativo

(tu)adquireix
(vostè)adquireixi
(nosaltres)adquirim
(vosaltres)adquiriu
(vostès)adquireixin

Traducciones

alemán
akquirieren, erlangen, erstehen, erwerben
inglés
to acquire
español
adquirir
francés
acquérir
italiano
acquisire
neerlandés
aanschaffen, behalen, verkrijgen, verwerven
portugués
adquirir