Infinitivotransformar
Gerundiotransformant
Participiotransformat

Modo indicativo

Presente

jotransformo
tutransformes
ell, ella, vostètransforma
nosaltrestransformem
vosaltrestransformeu
ells, elles, vostèstransformen

Imperfect

jotransformava
tutransformaves
ell, ella, vostètransformava
nosaltrestransformàvem
vosaltrestransformàveu
ells, elles, vostèstransformaven

Pretérito perfecto simple

jotransformí
tutransformares
ell, ella, vostètransformà
nosaltrestransformàrem
vosaltrestransformàreu
ells, elles, vostèstransformaren

Futuro

jotransformaré
tutransformaràs
ell, ella, vostètransformarà
nosaltrestransformarem
vosaltrestransformareu
ells, elles, vostèstransformaran

Modo subjuntivo

Presente

jotransformi
tutransformis
ell, ella, vostètransformi
nosaltrestransformem
vosaltrestransformeu
ells, elles, vostèstransformin

Imperfect

jotransformés
tutransformessis
ell, ella, vostètransformés
nosaltrestransforméssim
vosaltrestransforméssiu
ells, elles, vostèstransformessin

Modo condicional

jotransformaria
tutransformaries
ell, ella, vostètransformaria
nosaltrestransformaríem
vosaltrestransformaríeu
ells, elles, vostèstransformarien

Modo imperativo

(tu)transforma
(vostè)transformi
(nosaltres)transformem
(vosaltres)transformeu
(vostès)transformin

Traducciones

alemán
transformieren
inglés
to transform
español
transformar
francés
transformer
italiano
trasformare
neerlandés
transformeren
portugués
transformar