Infinitiu transformar
Gerundi transformant
Participi transformat

Mode indicatiu

Present

jotransformo
tutransformes
ell, ella, vostètransforma
nosaltrestransformem
vosaltrestransformeu
ells, elles, vostèstransformen

Imperfet

jotransformava
tutransformaves
ell, ella, vostètransformava
nosaltrestransformàvem
vosaltrestransformàveu
ells, elles, vostèstransformaven

Passat simple

jotransformí
tutransformares
ell, ella, vostètransformà
nosaltrestransformàrem
vosaltrestransformàreu
ells, elles, vostèstransformaren

Futur

jotransformaré
tutransformaràs
ell, ella, vostètransformarà
nosaltrestransformarem
vosaltrestransformareu
ells, elles, vostèstransformaran

Mode subjuntiu

Present

jotransformi
tutransformis
ell, ella, vostètransformi
nosaltrestransformem
vosaltrestransformeu
ells, elles, vostèstransformin

Imperfet

jotransformés
tutransformessis
ell, ella, vostètransformés
nosaltrestransforméssim
vosaltrestransforméssiu
ells, elles, vostèstransformessin

Mode condicional

jotransformaria
tutransformaries
ell, ella, vostètransformaria
nosaltrestransformaríem
vosaltrestransformaríeu
ells, elles, vostèstransformarien

Mode imperatiu

(tu)transforma
(vostè)transformi
(nosaltres)transformem
(vosaltres)transformeu
(vostès)transformin

Traduccions

anglès
to transform
castellà
transformar
francès
transformer
italià
trasformare
neerlandès
transformeren
portuguès
transformar