Practicar este verbo
Infinitivofer-se
Gerundiofent-se
Participiofet, feta, fets, fetes

Modo indicativo

Presente

emfaig
etfas
esfa
ensfem
usfeu
esfan

Imperfecto

emfeia
etfeies
esfeia
ensfèiem
usfèieu
esfeien

Pasado simple

emfiu
etferes
esfeu
ensférem
usféreu
esferen

Pasado perifrástico

emvaig fer
etvas (vares) fer
esva fer
ensvam (vàrem) fer
usvau (vàreu) fer
esvan (varen) fer

Futuro

emfaré
etfaràs
esfarà
ensfarem
usfareu
esfaran

Perfecto

m'he fet
t'has fet
s'ha fet
enshem (havem) fet
usheu (haveu) fet
s'han fet

Pluscuamperfecto

m'havia fet
t'havies fet
s'havia fet
enshavíem fet
ushavíeu fet
s'havien fet

Pasado anterior

m'haguí fet
t'hagueres fet
s'hagué fet
enshaguérem fet
ushaguéreu fet
s'hagueren fet

Pasado anterior perifrástico

emvaig haver fet
etvas (vares) haver fet
esva haver fet
ensvam (vàrem) haver fet
usvau (vàreu) haver fet
esvan (varen) haver fet

Futuro perfecto

m'hauré fet
t'hauràs fet
s'haurà fet
enshaurem fet
ushaureu fet
s'hauran fet

Modo subjuntivo

Presente

emfaci
etfacis
esfaci
ensfem
usfeu
esfacin

Imperfecto

emfes
etfessis
esfes
ensféssim
usféssiu
esfessin

Perfecto

m'hagi fet
t'hagis fet
s'hagi fet
enshàgim fet
ushàgiu fet
s'hagin fet

Pluscuamperfecto

m'hagués fet
t'haguessis fet
s'hagués fet
enshaguéssim fet
ushaguéssiu fet
s'haguessin fet

Modo condicional

Condicional

emfaria
etfaries
esfaria
ensfaríem
usfaríeu
esfarien

Condicional perfecto

m'hauria (haguera) fet
t'hauries (hagueres) fet
s'hauria (haguera) fet
enshauríem (haguérem) fet
ushauríeu (haguéreu) fet
s'haurien (hagueren) fet

Modo imperativo

(et)fes-te
(es)faci's
(ens)fem-nos
(us)feu-vos
(es)facin-se

Traducciones

inglés
to become
español
hacerse
francés
devenir, se faire
italiano
farsi