Infinitiu fer-se
Gerundi fent-se
Participi fet

Mode indicatiu

Present

emfaig
etfas
esfa
ensfem
usfeu
esfan

Imperfet

emfeia
etfeies
esfeia
ensfèiem
usfèieu
esfeien

Passat simple

emfiu
etferes
esféu
ensférem
usféreu
esferen

Futur

emfaré
etfaràs
esfarà
ensfarem
usfareu
esfaran

Mode subjuntiu

Present

emfaci
etfacis
esfaci
ensfem
usfeu
esfacin

Imperfet

emfes
etfessis
esfes
ensféssim
usféssiu
esfessin

Mode condicional

emfaria
etfaries
esfaria
ensfaríem
usfaríeu
esfarien

Mode imperatiu

(et)fes-te
(es)faci's
(ens)fem-nos
(us)feu-vos
(es)facin-se

Traduccions

anglès
to become
castellà
hacerse
francès
devenir; se faire
italià
farsi