Infinitivoimmunitzar
Gerundioimmunitzant
Participioimmunitzat, immunitzada, immunitzats, immunitzades

Modo indicativo

Presente

joimmunitzo
tuimmunitzes
ell, ella, vostèimmunitza
nosaltresimmunitzem
vosaltresimmunitzeu
ells, elles, vostèsimmunitzen

Imperfect

joimmunitzava
tuimmunitzaves
ell, ella, vostèimmunitzava
nosaltresimmunitzàvem
vosaltresimmunitzàveu
ells, elles, vostèsimmunitzaven

Pretérito perfecto simple

joimmunitzí
tuimmunitzares
ell, ella, vostèimmunitzà
nosaltresimmunitzàrem
vosaltresimmunitzàreu
ells, elles, vostèsimmunitzaren

Futuro

joimmunitzaré
tuimmunitzaràs
ell, ella, vostèimmunitzarà
nosaltresimmunitzarem
vosaltresimmunitzareu
ells, elles, vostèsimmunitzaran

Modo subjuntivo

Presente

joimmunitzi
tuimmunitzis
ell, ella, vostèimmunitzi
nosaltresimmunitzem
vosaltresimmunitzeu
ells, elles, vostèsimmunitzin

Imperfect

joimmunitzés
tuimmunitzessis
ell, ella, vostèimmunitzés
nosaltresimmunitzéssim
vosaltresimmunitzéssiu
ells, elles, vostèsimmunitzessin

Modo condicional

joimmunitzaria
tuimmunitzaries
ell, ella, vostèimmunitzaria
nosaltresimmunitzaríem
vosaltresimmunitzaríeu
ells, elles, vostèsimmunitzarien

Modo imperativo

(tu)immunitza
(vostè)immunitzi
(nosaltres)immunitzem
(vosaltres)immunitzeu
(vostès)immunitzin

Traducciones

alemán
immunisieren
inglés
to immunise
español
inmunizar
francés
immuniser
italiano
immunizzare
neerlandés
immuniseren
portugués
imunizar