Infinitifimmunitzar
Participe présentimmunitzant
Participe passéimmunitzat, immunitzada, immunitzats, immunitzades

Mode indicatif

Présent

joimmunitzo
tuimmunitzes
ell, ella, vostèimmunitza
nosaltresimmunitzem
vosaltresimmunitzeu
ells, elles, vostèsimmunitzen

Imparfait

joimmunitzava
tuimmunitzaves
ell, ella, vostèimmunitzava
nosaltresimmunitzàvem
vosaltresimmunitzàveu
ells, elles, vostèsimmunitzaven

Passé simple

joimmunitzí
tuimmunitzares
ell, ella, vostèimmunitzà
nosaltresimmunitzàrem
vosaltresimmunitzàreu
ells, elles, vostèsimmunitzaren

Futur

joimmunitzaré
tuimmunitzaràs
ell, ella, vostèimmunitzarà
nosaltresimmunitzarem
vosaltresimmunitzareu
ells, elles, vostèsimmunitzaran

Mode subjonctif

Présent

joimmunitzi
tuimmunitzis
ell, ella, vostèimmunitzi
nosaltresimmunitzem
vosaltresimmunitzeu
ells, elles, vostèsimmunitzin

Imparfait

joimmunitzés
tuimmunitzessis
ell, ella, vostèimmunitzés
nosaltresimmunitzéssim
vosaltresimmunitzéssiu
ells, elles, vostèsimmunitzessin

Mode conditionnel

joimmunitzaria
tuimmunitzaries
ell, ella, vostèimmunitzaria
nosaltresimmunitzaríem
vosaltresimmunitzaríeu
ells, elles, vostèsimmunitzarien

Mode impératif

(tu)immunitza
(vostè)immunitzi
(nosaltres)immunitzem
(vosaltres)immunitzeu
(vostès)immunitzin

Traductions

allemand
immunisieren
anglais
to immunise
espagnol
inmunizar
français
immuniser
italiain
immunizzare
néerlandais
immuniseren
portugais
imunizar