Infinitiu immunitzar
Gerundi immunitzant
Participi immunitzat

Mode indicatiu

Present

joimmunitzo
tuimmunitzes
ell, ella, vostèimmunitza
nosaltresimmunitzem
vosaltresimmunitzeu
ells, elles, vostèsimmunitzen

Imperfet

joimmunitzava
tuimmunitzaves
ell, ella, vostèimmunitzava
nosaltresimmunitzàvem
vosaltresimmunitzàveu
ells, elles, vostèsimmunitzaven

Passat simple

joimmunitzí
tuimmunitzares
ell, ella, vostèimmunitzà
nosaltresimmunitzàrem
vosaltresimmunitzàreu
ells, elles, vostèsimmunitzaren

Futur

joimmunitzaré
tuimmunitzaràs
ell, ella, vostèimmunitzarà
nosaltresimmunitzarem
vosaltresimmunitzareu
ells, elles, vostèsimmunitzaran

Mode subjuntiu

Present

joimmunitzi
tuimmunitzis
ell, ella, vostèimmunitzi
nosaltresimmunitzem
vosaltresimmunitzeu
ells, elles, vostèsimmunitzin

Imperfet

joimmunitzés
tuimmunitzessis
ell, ella, vostèimmunitzés
nosaltresimmunitzéssim
vosaltresimmunitzéssiu
ells, elles, vostèsimmunitzessin

Mode condicional

joimmunitzaria
tuimmunitzaries
ell, ella, vostèimmunitzaria
nosaltresimmunitzaríem
vosaltresimmunitzaríeu
ells, elles, vostèsimmunitzarien

Mode imperatiu

(tu)immunitza
(vostè)immunitzi
(nosaltres)immunitzem
(vosaltres)immunitzeu
(vostès)immunitzin

Traduccions

alemany
immunisieren
anglès
to immunise
castellà
inmunizar
francès
immuniser
italià
immunizzare
neerlandès
immuniseren
portuguès
imunizar