Infinitivoguixar
Gerundioguixant
Participioguixat

Modo indicativo

Presente

joguixo
tuguixes
ell, ella, vostèguixa
nosaltresguixem
vosaltresguixeu
ells, elles, vostèsguixen

Imperfect

joguixava
tuguixaves
ell, ella, vostèguixava
nosaltresguixàvem
vosaltresguixàveu
ells, elles, vostèsguixaven

Pretérito perfecto simple

joguixí
tuguixares
ell, ella, vostèguixà
nosaltresguixàrem
vosaltresguixàreu
ells, elles, vostèsguixaren

Futuro

joguixaré
tuguixaràs
ell, ella, vostèguixarà
nosaltresguixarem
vosaltresguixareu
ells, elles, vostèsguixaran

Modo subjuntivo

Presente

joguixi
tuguixis
ell, ella, vostèguixi
nosaltresguixem
vosaltresguixeu
ells, elles, vostèsguixin

Imperfect

joguixés
tuguixessis
ell, ella, vostèguixés
nosaltresguixéssim
vosaltresguixéssiu
ells, elles, vostèsguixessin

Modo condicional

joguixaria
tuguixaries
ell, ella, vostèguixaria
nosaltresguixaríem
vosaltresguixaríeu
ells, elles, vostèsguixarien

Modo imperativo

(tu)guixa
(vostè)guixi
(nosaltres)guixem
(vosaltres)guixeu
(vostès)guixin

Traducciones

inglés
to scrawl; to scribble
español
rayar
francés
gribouiller; griffonner
portugués
raiar; riscar