Infinitivoesqueixar
Gerundioesqueixant
Participioesqueixat

Modo indicativo

Presente

joesqueixo
tuesqueixes
ell, ella, vostèesqueixa
nosaltresesqueixem
vosaltresesqueixeu
ells, elles, vostèsesqueixen

Imperfect

joesqueixava
tuesqueixaves
ell, ella, vostèesqueixava
nosaltresesqueixàvem
vosaltresesqueixàveu
ells, elles, vostèsesqueixaven

Pretérito perfecto simple

joesqueixí
tuesqueixares
ell, ella, vostèesqueixà
nosaltresesqueixàrem
vosaltresesqueixàreu
ells, elles, vostèsesqueixaren

Futuro

joesqueixaré
tuesqueixaràs
ell, ella, vostèesqueixarà
nosaltresesqueixarem
vosaltresesqueixareu
ells, elles, vostèsesqueixaran

Modo subjuntivo

Presente

joesqueixi
tuesqueixis
ell, ella, vostèesqueixi
nosaltresesqueixem
vosaltresesqueixeu
ells, elles, vostèsesqueixin

Imperfect

joesqueixés
tuesqueixessis
ell, ella, vostèesqueixés
nosaltresesqueixéssim
vosaltresesqueixéssiu
ells, elles, vostèsesqueixessin

Modo condicional

joesqueixaria
tuesqueixaries
ell, ella, vostèesqueixaria
nosaltresesqueixaríem
vosaltresesqueixaríeu
ells, elles, vostèsesqueixarien

Modo imperativo

(tu)esqueixa
(vostè)esqueixi
(nosaltres)esqueixem
(vosaltres)esqueixeu
(vostès)esqueixin

Traducciones

inglés
to rip
español
rasgar
francés
fendre