Practicar este verbo
Infinitivoemblanquir
Gerundioemblanquint
Participioemblanquit, emblanquida, emblanquits, emblanquides

Modo indicativo

Presente

joemblanqueixo
tuemblanqueixes
ell, ella, vostèemblanqueix
nosaltresemblanquim
vosaltresemblanquiu
ells, elles, vostèsemblanqueixen

Imperfecto

joemblanquia
tuemblanquies
ell, ella, vostèemblanquia
nosaltresemblanquíem
vosaltresemblanquíeu
ells, elles, vostèsemblanquien

Pasado simple

joemblanquí
tuemblanquires
ell, ella, vostèemblanquí
nosaltresemblanquírem
vosaltresemblanquíreu
ells, elles, vostèsemblanquiren

Pasado perifrástico

jovaig emblanquir
tuvas (vares) emblanquir
ell, ella, vostèva emblanquir
nosaltresvam (vàrem) emblanquir
vosaltresvau (vàreu) emblanquir
ells, elles, vostèsvan (varen) emblanquir

Futuro

joemblanquiré
tuemblanquiràs
ell, ella, vostèemblanquirà
nosaltresemblanquirem
vosaltresemblanquireu
ells, elles, vostèsemblanquiran

Perfecto

johe emblanquit
tuhas emblanquit
ell, ella, vostèha emblanquit
nosaltreshem (havem) emblanquit
vosaltresheu (haveu) emblanquit
ells, elles, vostèshan emblanquit

Pluscuamperfecto

johavia emblanquit
tuhavies emblanquit
ell, ella, vostèhavia emblanquit
nosaltreshavíem emblanquit
vosaltreshavíeu emblanquit
ells, elles, vostèshavien emblanquit

Pasado anterior

johaguí emblanquit
tuhagueres emblanquit
ell, ella, vostèhagué emblanquit
nosaltreshaguérem emblanquit
vosaltreshaguéreu emblanquit
ells, elles, vostèshagueren emblanquit

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver emblanquit
tuvas (vares) haver emblanquit
ell, ella, vostèva haver emblanquit
nosaltresvam (vàrem) haver emblanquit
vosaltresvau (vàreu) haver emblanquit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver emblanquit

Futuro perfecto

johauré emblanquit
tuhauràs emblanquit
ell, ella, vostèhaurà emblanquit
nosaltreshaurem emblanquit
vosaltreshaureu emblanquit
ells, elles, vostèshauran emblanquit

Modo subjuntivo

Presente

joemblanqueixi
tuemblanqueixis
ell, ella, vostèemblanqueixi
nosaltresemblanquim
vosaltresemblanquiu
ells, elles, vostèsemblanqueixin

Imperfecto

joemblanquís
tuemblanquissis
ell, ella, vostèemblanquís
nosaltresemblanquíssim
vosaltresemblanquíssiu
ells, elles, vostèsemblanquissin

Perfecto

johagi emblanquit
tuhagis emblanquit
ell, ella, vostèhagi emblanquit
nosaltreshàgim emblanquit
vosaltreshàgiu emblanquit
ells, elles, vostèshagin emblanquit

Pluscuamperfecto

johagués emblanquit
tuhaguessis emblanquit
ell, ella, vostèhagués emblanquit
nosaltreshaguéssim emblanquit
vosaltreshaguéssiu emblanquit
ells, elles, vostèshaguessin emblanquit

Modo condicional

Condicional

joemblanquiria
tuemblanquiries
ell, ella, vostèemblanquiria
nosaltresemblanquiríem
vosaltresemblanquiríeu
ells, elles, vostèsemblanquirien

Condicional perfecto

johauria (haguera) emblanquit
tuhauries (hagueres) emblanquit
ell, ella, vostèhauria (haguera) emblanquit
nosaltreshauríem (haguérem) emblanquit
vosaltreshauríeu (haguéreu) emblanquit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) emblanquit

Modo imperativo

(tu)emblanqueix
(vostè)emblanqueixi
(nosaltres)emblanquim
(vosaltres)emblanquiu
(vostès)emblanqueixin

Traducciones

alemán
weiß machen
inglés
to bleach, to whiten
español
blanquear
francés
blanchir
italiano
imbiancare
neerlandés
bleken
portugués
branquear