Infinitivodiagnosticar
Gerundiodiagnosticant
Participiodiagnosticat, diagnosticada, diagnosticats, diagnosticades

Modo indicativo

Presente

jodiagnostico
tudiagnostiques
ell, ella, vostèdiagnostica
nosaltresdiagnostiquem
vosaltresdiagnostiqueu
ells, elles, vostèsdiagnostiquen

Imperfect

jodiagnosticava
tudiagnosticaves
ell, ella, vostèdiagnosticava
nosaltresdiagnosticàvem
vosaltresdiagnosticàveu
ells, elles, vostèsdiagnosticaven

Pretérito perfecto simple

jodiagnostiquí
tudiagnosticares
ell, ella, vostèdiagnosticà
nosaltresdiagnosticàrem
vosaltresdiagnosticàreu
ells, elles, vostèsdiagnosticaren

Futuro

jodiagnosticaré
tudiagnosticaràs
ell, ella, vostèdiagnosticarà
nosaltresdiagnosticarem
vosaltresdiagnosticareu
ells, elles, vostèsdiagnosticaran

Modo subjuntivo

Presente

jodiagnostiqui
tudiagnostiquis
ell, ella, vostèdiagnostiqui
nosaltresdiagnostiquem
vosaltresdiagnostiqueu
ells, elles, vostèsdiagnostiquin

Imperfect

jodiagnostiqués
tudiagnostiquessis
ell, ella, vostèdiagnostiqués
nosaltresdiagnostiquéssim
vosaltresdiagnostiquéssiu
ells, elles, vostèsdiagnostiquessin

Modo condicional

jodiagnosticaria
tudiagnosticaries
ell, ella, vostèdiagnosticaria
nosaltresdiagnosticaríem
vosaltresdiagnosticaríeu
ells, elles, vostèsdiagnosticarien

Modo imperativo

(tu)diagnostica
(vostè)diagnostiqui
(nosaltres)diagnostiquem
(vosaltres)diagnostiqueu
(vostès)diagnostiquin

Traducciones

alemán
diagnostizieren
inglés
to diagnose
español
diagnosticar
francés
diagnostiquer
italiano
diagnosticare
neerlandés
diagnosticeren
portugués
diagnosticar