Practicar este verbo
Infinitivopromulgar
Gerundiopromulgant
Participiopromulgat, promulgada, promulgats, promulgades

Modo indicativo

Presente

jopromulgo
tupromulgues
ell, ella, vostèpromulga
nosaltrespromulguem
vosaltrespromulgueu
ells, elles, vostèspromulguen

Imperfecto

jopromulgava
tupromulgaves
ell, ella, vostèpromulgava
nosaltrespromulgàvem
vosaltrespromulgàveu
ells, elles, vostèspromulgaven

Pasado simple

jopromulguí
tupromulgares
ell, ella, vostèpromulgà
nosaltrespromulgàrem
vosaltrespromulgàreu
ells, elles, vostèspromulgaren

Pasado perifrástico

jovaig promulgar
tuvas (vares) promulgar
ell, ella, vostèva promulgar
nosaltresvam (vàrem) promulgar
vosaltresvau (vàreu) promulgar
ells, elles, vostèsvan (varen) promulgar

Futuro

jopromulgaré
tupromulgaràs
ell, ella, vostèpromulgarà
nosaltrespromulgarem
vosaltrespromulgareu
ells, elles, vostèspromulgaran

Perfecto

johe promulgat
tuhas promulgat
ell, ella, vostèha promulgat
nosaltreshem (havem) promulgat
vosaltresheu (haveu) promulgat
ells, elles, vostèshan promulgat

Pluscuamperfecto

johavia promulgat
tuhavies promulgat
ell, ella, vostèhavia promulgat
nosaltreshavíem promulgat
vosaltreshavíeu promulgat
ells, elles, vostèshavien promulgat

Pasado anterior

johaguí promulgat
tuhagueres promulgat
ell, ella, vostèhagué promulgat
nosaltreshaguérem promulgat
vosaltreshaguéreu promulgat
ells, elles, vostèshagueren promulgat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver promulgat
tuvas (vares) haver promulgat
ell, ella, vostèva haver promulgat
nosaltresvam (vàrem) haver promulgat
vosaltresvau (vàreu) haver promulgat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver promulgat

Futuro perfecto

johauré promulgat
tuhauràs promulgat
ell, ella, vostèhaurà promulgat
nosaltreshaurem promulgat
vosaltreshaureu promulgat
ells, elles, vostèshauran promulgat

Modo subjuntivo

Presente

jopromulgui
tupromulguis
ell, ella, vostèpromulgui
nosaltrespromulguem
vosaltrespromulgueu
ells, elles, vostèspromulguin

Imperfecto

jopromulgués
tupromulguessis
ell, ella, vostèpromulgués
nosaltrespromulguéssim
vosaltrespromulguéssiu
ells, elles, vostèspromulguessin

Perfecto

johagi promulgat
tuhagis promulgat
ell, ella, vostèhagi promulgat
nosaltreshàgim promulgat
vosaltreshàgiu promulgat
ells, elles, vostèshagin promulgat

Pluscuamperfecto

johagués promulgat
tuhaguessis promulgat
ell, ella, vostèhagués promulgat
nosaltreshaguéssim promulgat
vosaltreshaguéssiu promulgat
ells, elles, vostèshaguessin promulgat

Modo condicional

Condicional

jopromulgaria
tupromulgaries
ell, ella, vostèpromulgaria
nosaltrespromulgaríem
vosaltrespromulgaríeu
ells, elles, vostèspromulgarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) promulgat
tuhauries (hagueres) promulgat
ell, ella, vostèhauria (haguera) promulgat
nosaltreshauríem (haguérem) promulgat
vosaltreshauríeu (haguéreu) promulgat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) promulgat

Modo imperativo

(tu)promulga
(vostè)promulgui
(nosaltres)promulguem
(vosaltres)promulgueu
(vostès)promulguin

Traducciones

alemán
erlassen, promulgieren, verkünden
inglés
to promulgate
español
promulgar
francés
promulguer
italiano
promulgare
neerlandés
afkondigen, ruchtbaar maken, uitvaardigen
portugués
promulgar