Practicar este verbo
Infinitivopansir
Gerundiopansint
Participiopansit, pansida, pansits, pansides

Modo indicativo

Presente

jopanseixo
tupanseixes
ell, ella, vostèpanseix
nosaltrespansim
vosaltrespansiu
ells, elles, vostèspanseixen

Imperfecto

jopansia
tupansies
ell, ella, vostèpansia
nosaltrespansíem
vosaltrespansíeu
ells, elles, vostèspansien

Pasado simple

jopansí
tupansires
ell, ella, vostèpansí
nosaltrespansírem
vosaltrespansíreu
ells, elles, vostèspansiren

Pasado perifrástico

jovaig pansir
tuvas (vares) pansir
ell, ella, vostèva pansir
nosaltresvam (vàrem) pansir
vosaltresvau (vàreu) pansir
ells, elles, vostèsvan (varen) pansir

Futuro

jopansiré
tupansiràs
ell, ella, vostèpansirà
nosaltrespansirem
vosaltrespansireu
ells, elles, vostèspansiran

Perfecto

johe pansit
tuhas pansit
ell, ella, vostèha pansit
nosaltreshem (havem) pansit
vosaltresheu (haveu) pansit
ells, elles, vostèshan pansit

Pluscuamperfecto

johavia pansit
tuhavies pansit
ell, ella, vostèhavia pansit
nosaltreshavíem pansit
vosaltreshavíeu pansit
ells, elles, vostèshavien pansit

Pasado anterior

johaguí pansit
tuhagueres pansit
ell, ella, vostèhagué pansit
nosaltreshaguérem pansit
vosaltreshaguéreu pansit
ells, elles, vostèshagueren pansit

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver pansit
tuvas (vares) haver pansit
ell, ella, vostèva haver pansit
nosaltresvam (vàrem) haver pansit
vosaltresvau (vàreu) haver pansit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver pansit

Futuro perfecto

johauré pansit
tuhauràs pansit
ell, ella, vostèhaurà pansit
nosaltreshaurem pansit
vosaltreshaureu pansit
ells, elles, vostèshauran pansit

Modo subjuntivo

Presente

jopanseixi
tupanseixis
ell, ella, vostèpanseixi
nosaltrespansim
vosaltrespansiu
ells, elles, vostèspanseixin

Imperfecto

jopansís
tupansissis
ell, ella, vostèpansís
nosaltrespansíssim
vosaltrespansíssiu
ells, elles, vostèspansissin

Perfecto

johagi pansit
tuhagis pansit
ell, ella, vostèhagi pansit
nosaltreshàgim pansit
vosaltreshàgiu pansit
ells, elles, vostèshagin pansit

Pluscuamperfecto

johagués pansit
tuhaguessis pansit
ell, ella, vostèhagués pansit
nosaltreshaguéssim pansit
vosaltreshaguéssiu pansit
ells, elles, vostèshaguessin pansit

Modo condicional

Condicional

jopansiria
tupansiries
ell, ella, vostèpansiria
nosaltrespansiríem
vosaltrespansiríeu
ells, elles, vostèspansirien

Condicional perfecto

johauria (haguera) pansit
tuhauries (hagueres) pansit
ell, ella, vostèhauria (haguera) pansit
nosaltreshauríem (haguérem) pansit
vosaltreshauríeu (haguéreu) pansit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) pansit

Modo imperativo

(tu)panseix
(vostè)panseixi
(nosaltres)pansim
(vosaltres)pansiu
(vostès)panseixin

Traducciones

alemán
verwelken
inglés
to fade, to wither
español
mustiar
francés
faner, flétrir
italiano
appassire
neerlandés
verwelken