Practicar este verbo
Infinitivofossilitzar
Gerundiofossilitzant
Participiofossilitzat, fossilitzada, fossilitzats, fossilitzades

Modo indicativo

Presente

jofossilitzo
tufossilitzes
ell, ella, vostèfossilitza
nosaltresfossilitzem
vosaltresfossilitzeu
ells, elles, vostèsfossilitzen

Imperfect

jofossilitzava
tufossilitzaves
ell, ella, vostèfossilitzava
nosaltresfossilitzàvem
vosaltresfossilitzàveu
ells, elles, vostèsfossilitzaven

Pretérito perfecto simple

jofossilitzí
tufossilitzares
ell, ella, vostèfossilitzà
nosaltresfossilitzàrem
vosaltresfossilitzàreu
ells, elles, vostèsfossilitzaren

Futuro

jofossilitzaré
tufossilitzaràs
ell, ella, vostèfossilitzarà
nosaltresfossilitzarem
vosaltresfossilitzareu
ells, elles, vostèsfossilitzaran

Modo subjuntivo

Presente

jofossilitzi
tufossilitzis
ell, ella, vostèfossilitzi
nosaltresfossilitzem
vosaltresfossilitzeu
ells, elles, vostèsfossilitzin

Imperfect

jofossilitzés
tufossilitzessis
ell, ella, vostèfossilitzés
nosaltresfossilitzéssim
vosaltresfossilitzéssiu
ells, elles, vostèsfossilitzessin

Modo condicional

jofossilitzaria
tufossilitzaries
ell, ella, vostèfossilitzaria
nosaltresfossilitzaríem
vosaltresfossilitzaríeu
ells, elles, vostèsfossilitzarien

Modo imperativo

(tu)fossilitza
(vostè)fossilitzi
(nosaltres)fossilitzem
(vosaltres)fossilitzeu
(vostès)fossilitzin

Traducciones

alemán
fossilisieren; versteinern
inglés
to fossilise
español
fosilizar
francés
fossiliser
italiano
fossilizzare
neerlandés
fossiliseren; verstenen
portugués
fossilizar