Practicar aquest verb
Infinitiufossilitzar
Gerundifossilitzant
Participifossilitzat, fossilitzada, fossilitzats, fossilitzades

Mode indicatiu

Present

jofossilitzo
tufossilitzes
ell, ella, vostèfossilitza
nosaltresfossilitzem
vosaltresfossilitzeu
ells, elles, vostèsfossilitzen

Imperfet

jofossilitzava
tufossilitzaves
ell, ella, vostèfossilitzava
nosaltresfossilitzàvem
vosaltresfossilitzàveu
ells, elles, vostèsfossilitzaven

Passat simple

jofossilitzí
tufossilitzares
ell, ella, vostèfossilitzà
nosaltresfossilitzàrem
vosaltresfossilitzàreu
ells, elles, vostèsfossilitzaren

Futur

jofossilitzaré
tufossilitzaràs
ell, ella, vostèfossilitzarà
nosaltresfossilitzarem
vosaltresfossilitzareu
ells, elles, vostèsfossilitzaran

Mode subjuntiu

Present

jofossilitzi
tufossilitzis
ell, ella, vostèfossilitzi
nosaltresfossilitzem
vosaltresfossilitzeu
ells, elles, vostèsfossilitzin

Imperfet

jofossilitzés
tufossilitzessis
ell, ella, vostèfossilitzés
nosaltresfossilitzéssim
vosaltresfossilitzéssiu
ells, elles, vostèsfossilitzessin

Mode condicional

jofossilitzaria
tufossilitzaries
ell, ella, vostèfossilitzaria
nosaltresfossilitzaríem
vosaltresfossilitzaríeu
ells, elles, vostèsfossilitzarien

Mode imperatiu

(tu)fossilitza
(vostè)fossilitzi
(nosaltres)fossilitzem
(vosaltres)fossilitzeu
(vostès)fossilitzin

Traduccions

alemany
fossilisieren; versteinern
anglès
to fossilise
castellà
fosilizar
francès
fossiliser
italià
fossilizzare
neerlandès
fossiliseren; verstenen
portuguès
fossilizar