Practicar este verbo
Infinitivoparalitzar
Gerundioparalitzant
Participioparalitzat, paralitzada, paralitzats, paralitzades

Modo indicativo

Presente

joparalitzo
tuparalitzes
ell, ella, vostèparalitza
nosaltresparalitzem
vosaltresparalitzeu
ells, elles, vostèsparalitzen

Imperfecto

joparalitzava
tuparalitzaves
ell, ella, vostèparalitzava
nosaltresparalitzàvem
vosaltresparalitzàveu
ells, elles, vostèsparalitzaven

Pasado simple

joparalitzí
tuparalitzares
ell, ella, vostèparalitzà
nosaltresparalitzàrem
vosaltresparalitzàreu
ells, elles, vostèsparalitzaren

Pasado perifrástico

jovaig paralitzar
tuvas (vares) paralitzar
ell, ella, vostèva paralitzar
nosaltresvam (vàrem) paralitzar
vosaltresvau (vàreu) paralitzar
ells, elles, vostèsvan (varen) paralitzar

Futuro

joparalitzaré
tuparalitzaràs
ell, ella, vostèparalitzarà
nosaltresparalitzarem
vosaltresparalitzareu
ells, elles, vostèsparalitzaran

Perfecto

johe paralitzat
tuhas paralitzat
ell, ella, vostèha paralitzat
nosaltreshem (havem) paralitzat
vosaltresheu (haveu) paralitzat
ells, elles, vostèshan paralitzat

Pluscuamperfecto

johavia paralitzat
tuhavies paralitzat
ell, ella, vostèhavia paralitzat
nosaltreshavíem paralitzat
vosaltreshavíeu paralitzat
ells, elles, vostèshavien paralitzat

Pasado anterior

johaguí paralitzat
tuhagueres paralitzat
ell, ella, vostèhagué paralitzat
nosaltreshaguérem paralitzat
vosaltreshaguéreu paralitzat
ells, elles, vostèshagueren paralitzat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver paralitzat
tuvas (vares) haver paralitzat
ell, ella, vostèva haver paralitzat
nosaltresvam (vàrem) haver paralitzat
vosaltresvau (vàreu) haver paralitzat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver paralitzat

Futuro perfecto

johauré paralitzat
tuhauràs paralitzat
ell, ella, vostèhaurà paralitzat
nosaltreshaurem paralitzat
vosaltreshaureu paralitzat
ells, elles, vostèshauran paralitzat

Modo subjuntivo

Presente

joparalitzi
tuparalitzis
ell, ella, vostèparalitzi
nosaltresparalitzem
vosaltresparalitzeu
ells, elles, vostèsparalitzin

Imperfecto

joparalitzés
tuparalitzessis
ell, ella, vostèparalitzés
nosaltresparalitzéssim
vosaltresparalitzéssiu
ells, elles, vostèsparalitzessin

Perfecto

johagi paralitzat
tuhagis paralitzat
ell, ella, vostèhagi paralitzat
nosaltreshàgim paralitzat
vosaltreshàgiu paralitzat
ells, elles, vostèshagin paralitzat

Pluscuamperfecto

johagués paralitzat
tuhaguessis paralitzat
ell, ella, vostèhagués paralitzat
nosaltreshaguéssim paralitzat
vosaltreshaguéssiu paralitzat
ells, elles, vostèshaguessin paralitzat

Modo condicional

Condicional

joparalitzaria
tuparalitzaries
ell, ella, vostèparalitzaria
nosaltresparalitzaríem
vosaltresparalitzaríeu
ells, elles, vostèsparalitzarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) paralitzat
tuhauries (hagueres) paralitzat
ell, ella, vostèhauria (haguera) paralitzat
nosaltreshauríem (haguérem) paralitzat
vosaltreshauríeu (haguéreu) paralitzat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) paralitzat

Modo imperativo

(tu)paralitza
(vostè)paralitzi
(nosaltres)paralitzem
(vosaltres)paralitzeu
(vostès)paralitzin

Traducciones

alemán
lähmen, paralysieren
inglés
to paralyse
español
paralizar
francés
paralyser
italiano
paralizzare
neerlandés
verlammen
portugués
paralisar